شروع تحقیقات سازمان ملل درباره گورهای دسته جمعی لیبی

به گزارش سفر به فرانسه، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد با شوک آور دانستن کشف گورهای دسته جمعی در استان ترهونه لیبی گفت گوترش خواهان تحقیق شفاف و کامل در این زمینه است.

شروع تحقیقات سازمان ملل درباره گورهای دسته جمعی لیبی

استفان دوجاریک شامگاه آدینه در بیانیه ای مطبوعاتی اضافه نمود: دبیرکل از کشف چندین گور دسته جمعی در روزهای اخیر که بیشتر آنها ترهونه ای هستند، شوک زده است.

وی ادامه داد: دبیرکل خواهان تحقیق کامل و شفاف و سپردن مرتکبان این جنایت به دست عدالت است. به ویژه، او از مقامات می خواهد از قبرها محافظت، قربانیان را شناسایی و دلایل مرگ را معین نمایند و اجساد را به نزدیکانشان بازگردانند.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد با اعلام پشتیبانی گوترش در این زمینه، اضافه نمود: دبیرکل بار دیگر به همه طرف های درگیر در لیبی تعهداتشان را تحت قانون بین المللی بشردوستانه و حقوق بشر یادآور می گردد.

دوجاریک ادامه داد: دبیرکل درخواست خود را برای سرانجام فوری جنگ در لیبی با تاکید بر حفظ جان ها و خاتمه دادن به رنج غیرنظامیان تکرار می نماید.

وی اضافه نمود: دبیرکل از شروع مجدد فعالیت کمیسیون مشترک نظامی لیبی استقبال می نماید و امیدوار است به زودی آتش بس مورد توافق قرار گیرد.

نیروهای ارتش لیبی روز آدینه اعلام کردند سه گور دسته جمعی دیگر در استان ترهونه که به تازگی از شبه نظامیان وابسته به خلیفه حفتر پاکسازی شده است، کشف نموده اند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1182

به "شروع تحقیقات سازمان ملل درباره گورهای دسته جمعی لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع تحقیقات سازمان ملل درباره گورهای دسته جمعی لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید