ادعای آسوشیتدپرس درباره کوشش ایران برای هک ایمیل های مقامات آمریکایی

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی مدعی شد که یک گروه هکر مرتبط با ایران در یک ماه گذشته کوشش نموده به ایمیل شخصی چند تن از مقامات آمریکایی و دانشمندان هسته ای وارد گردد.

ادعای آسوشیتدپرس درباره کوشش ایران برای هک ایمیل های مقامات آمریکایی

به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری آسوشیتدپرس در ادامه گزارش ادعایی خود آورده است: یک گروه هکر به اسم چارمینگ کیتن در یک ماه گذشته در تلافی بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران کوشش نموده است به ایمیل های شخصی چندین مقام دولتی آمریکا، مدافعان، معترضان و مجریان توافق هسته ای با ایران و همچنین دانشمندان هسته ای عرب، چهره های جامعه مدنی ایران و پرسنل اندیشکده های مستقر در واشنگتن دسترسی پیدا کند.

فردریک کاگان یک کارشناس اندیشکده امریکن اینترپرایز به آسوشیتدپرس گفت که احتمالا این اقدامات برای این بوده است که دریابند چه اتفاقی پیرامون تحریم ها در حال روی دادن است.

در میان آمریکایی هایی که هدف این حمله قرار گرفتند، اندرو گراتو یکی از کارکنان شورای امنیت ملی در دولت های اوباما و ترامپ و جرت بلانک یک مقام وزارت امورخارجه آمریکا هستند. بلانک از هماهنگ نمایندگان اجرای توافق هسته ای با ایران در دوران ریاست جمهوری اوباما بوده است.

وی در این باره گفت: من روابطم با همتایان ایرانی را پس از توافق هسته ای حفظ کردم؛ بنابراین برایم عجیب نبود که هکرها بخواهند به حساب های ایمیل شخصی من دسترسی پیدا نمایند.

به گزارش آسوشیتدپرس، همچنین ایمیل دست کم 13 مقام وزارت خزانه داری آمریکا شامل سرپرست شبکه اجرای جرایم مالی و رئیس بخش مجوز ایران در دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا که با اجرای تحریم های آمریکا مرتبط است، هدف قرار گرفته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ادعای آسوشیتدپرس درباره کوشش ایران برای هک ایمیل های مقامات آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای آسوشیتدپرس درباره کوشش ایران برای هک ایمیل های مقامات آمریکایی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید