استانکزی: به دلیل تعهد به طالبان جزئیات مذاکرات صلح را ارائه نمی کنم

به گزارش سفر به فرانسه، رئیس تیم مذاکره کننده دولت افغانستان گفت که به دلیل تعهدی که نسبت به طالبان دارد جزئیات مذاکرات با این گروه را به رسانه ها ارائه نمی کند.

استانکزی: به دلیل تعهد به طالبان جزئیات مذاکرات صلح را ارائه نمی کنم

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، معصوم استانکزی رئیس تیم مذاکره کننده افغانستان گفت به دلیل تعهداتی که این تیم با طالبان دارد از ارائه جزئیات مذاکرات صلح در حضور رسانه ها خودداری می نماید.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

استانکزی در دومین نشست کمیته رهبری شورای عالی مصالحه افغانستان توضیح داد: به خاطر اینکه تیم های مذاکره کننده دو طرف تعهداتی به یکدیگر دارند و به خاطر اینکه آن تعهدات باید نشکند، ما این بحث های واضح، روشن و همه جانبه را باید در عدم حضور رسانه ها داشته باشیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی همچنین تاکید نمود که این به معنی پنهان شدن همه چیز مربوط به فرایند صلح از رسانه ها نیست و اضافه کرد که تیم مذاکره کننده افغانستان توانسته است اساس و انگیزه جنگ طالبان را زیر سوال ببرد.

رئیس تیم مذاکره کننده افغانستان ادامه داد که چارچوب کار این تیم لویه جرگه مشورتی صلح و نیز قانون اساسی و حقوق مردم افغانستان بود.

وی همچنین تاکید نمود: مذاکرات صلح پر پیچ و خم است، مسائلی عظیم دارد؛ مسائل عظیم ملی، بدون تصمیم ملی عملی نمی گردد. هیئت به مشورت و رهنمودهای رهبری دولت و رهبری کمیته رهبری شورای عالی مصالحه احتیاج دارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1529

به "استانکزی: به دلیل تعهد به طالبان جزئیات مذاکرات صلح را ارائه نمی کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استانکزی: به دلیل تعهد به طالبان جزئیات مذاکرات صلح را ارائه نمی کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید