اشکانی: لغو اعزام تیم ملی کشتی فرنگی به 2 جام بین المللی حتما به تیم لطمه می زند، اجرای برنامه 4 ساله ما احتیاج به حوصله و حمایت دارد

به گزارش سفر به فرانسه، علی اشکانی، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان گفت: اینکه در مسابقات آسیایی و دیگر رقابت ها روی سکو برویم اتفاقاتی است که بارها آن را تجربه نموده ایم، رسیدن به طلای المپیک بیش از هر چیزی اهمیت دارد.

اشکانی: لغو اعزام تیم ملی کشتی فرنگی به 2 جام بین المللی حتما به تیم لطمه می زند، اجرای برنامه 4 ساله ما احتیاج به حوصله و حمایت دارد

علی اشکانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی سفر به فرانسه درباره لغو اعزام شاگردانش به جام اولگ کارایف بلاروس گفت: زمانی که داشتیم سال فنی را برنامه ریزی می کردیم آنالیز هایی انجام دادیم و طبق آن برنامه تمرینی و مسابقاتی که باید در آن شرکت کنیم را طراحی کردیم. پیش بینی ما این بود که بعد از جاکارتا در 2 تورنمنت حضور پیدا کنیم که اولین آن لهستان بود که به خاطر مسائل مالی حضور در این جام بین المللی منتفی شد. سپس اعزام تیم به جام کارایف نیز لغو شد چراکه این سفرها هزینه زیادی برای فدراسیون در بر خواهد داشت. به این شکل ما از تقویمی که برای تیم طراحی نموده ایم عقب می افتیم.

وی ادامه داد: با توجه به آنچه که گفتم لغو دو اعزام لطماتی به تیم می زند، ضمن اینکه ما در برخی اوزان ابهاماتی داریم که می خواستیم در این جام ها نفرات مورد نظر را ارزیابی کنیم.

علی اشکانی با اشاره به اینکه او و شورای فنی از ابتدا برنامه ای 4ساله را دنبال نموده اند، توضیح داد: این یک کاری بود که بعد از المپیک ریو آغاز کردیم. نمی گویم فرنگی کارانی که آن موقع داشتیم بد بودند اما خیلی از استعدادهای ما نیاز به برطرف اشکال داشتند و باید یکی یکی هر کدام از آنها را به اوج پختگی می رساندیم تا در المپیک نتیجه لازم را بگیرند و در همین مسیر گام برداشتیم. حضور در مسابقات جهانی بیش از هر چیزی به منزله پله ای بود که بچه ها بتوانند در نهایت در المپیک بعدی خودشان را نشان دهند. البته نوساناتی هم در هر وزن داشتیم اما مبنا این بود که بتوانیم در 6 وزن المپیکی شانس کسب مدال پیدا کنیم. به همین دلیل کار ما نیاز به صبر، حوصله و حمایت دارد تا بتوانیم آن کار بزرگ را رقم بزنیم، اینکه در مسابقات آسیایی و دیگر رقابت ها روی سکو برویم اتفاقاتی است که بارها آن را تجربه نموده ایم، رسیدن به طلای المپیک بیش از هر چیزی اهمیت دارد.

علی اشکانی همچنین در خصوص صحبت های اخیر مدیر فنی تیم های ملی که گفته بود اختلاف او و سرمربی تیم ملی را رسانه ها بزرگ کردند، تاکید نمود: کشتی برخلاف سایر سازمان ها که روابط و مسائلی کلی، اتوماتیک وار بر سیستم حکمفرماست، کسوت و احترام به بزرگتر خیلی بیشتر در اولویت است، احد پازاج نه تنها پیشکسوت ما است و احترامش واجب، کسی است که برای من خیلی زحمت کشیده و مربی و الگویم بوده، واقعا مشکل خاصی نبود، شاید به نوعی رشته کلام از دست ما خارج شد. در انتقال مطالب به اصحاب رسانه هم ایراداتی وجود داشت و به همین دلیل سوءبرداشت شد، حالا خداراشکر که مسئله جمع شد و ان شاءالله که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نخواهیم بود. بعد از اینکه با اقتدار قهرمان بازی های آسیایی شدیم، حالا در راه المپیک بیش از برنامه ریزی و بودجه، به اتحاد و وحدت تیمی نیاز داریم و این مسئولیتی است که بر گردن همه ما قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 دی 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 78

به "اشکانی: لغو اعزام تیم ملی کشتی فرنگی به 2 جام بین المللی حتما به تیم لطمه می زند، اجرای برنامه 4 ساله ما احتیاج به حوصله و حمایت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشکانی: لغو اعزام تیم ملی کشتی فرنگی به 2 جام بین المللی حتما به تیم لطمه می زند، اجرای برنامه 4 ساله ما احتیاج به حوصله و حمایت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید