اعتراضات اندونزی؛ 265 دانشجو و 39 پلیس مجروح شدند

به گزارش سفر به فرانسه، رئیس پلیس جاکارتا از مجروح شدن 265 دانشجو و 39 پلیس در درگیری های شدید روز گذشته در اندونزی اطلاع داد.

اعتراضات اندونزی؛ 265 دانشجو و 39 پلیس مجروح شدند

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل سفر به فرانسه، یک روز پس از درگیری های شدید میان پلیس و معترضان در سراسر اندونزی، بیش از 300 دانشجو و پلیس در بیمارستان های جاکارتا تحت درمان قرار گرفتند.

گاتوت ادی پرامونو رئیس پلیس جاکارتا در یک کنفرانس خبری گفت که حدود 265 دانشجو و 39 افسر پلیس در چندین بیمارستان در مرکز شهر تحت درمان هستند.

وی گفت، پلیس 94 نفر را که در اقدامات خشونت آمیز شرکت نموده بودند، دستگیر کرد.

رئیس پلیس جاکارتا گفت: ما همچنان در خصوص اینکه آیا آنها دانشجو هستند یا دیگر اعضای جامعه با گرایش های مختلف، تحقیقاتی را انجام می دهیم.

مسئولان بیمارستان پرتامینا گفته اند که جراحات 90 دانش آموز شامل شکستگی استخوان ها، زخم هایی در سر و مسائل تنفسی ناشی از گاز اشک آور است.

همچنین دیگر دانشجویان به دلیل خونریزی در مغز و شکستگی استخوان های شانه به بیمارستان دیگری در جاکارتا تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

در اعتراض روز سه شنبه در بیرون مجلس پلیس برای پراکنده کردن هزاران دانشجویی که سنگ پرتاب می کردند، از گاز اشک آور و ماشین های آب پاش استفاده کردند.

طبق این گزارش، در این درگیری متعرضان بعضی ساختمان های این شهر را آتش زدند. معترضان خواستار جدایی استان های شرقی اندونزی مانند پاپوآ و پاپوآی غربی هستند و نیروهای امنیتی این کشور را به نقض حقوق بشر متهم می نمایند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 418

به "اعتراضات اندونزی؛ 265 دانشجو و 39 پلیس مجروح شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات اندونزی؛ 265 دانشجو و 39 پلیس مجروح شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید