القاعده در خدمت اهداف واشنگتن در سوریه، تطهیر جنایات جبهه النصره از سوی رسانه های آمریکایی

به گزارش سفر به فرانسه، یک پایگاه خبری آمریکایی از تحرکات گسترده واشنگتن برای ترمیم چهره گروه تروریستی جبهه النصره و سرکرده آن الجولانی با هدف اجرای سناریوی ویرانگر در سوریه و منطقه پرده برداشت.

القاعده در خدمت اهداف واشنگتن در سوریه، تطهیر جنایات جبهه النصره از سوی رسانه های آمریکایی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری سوریه(سانا)، افراد مسلح به مقر شبه نظامیان قسد مورد حمایت نیروهای اشغالگر آمریکا در شهرک الشحیل در حومه شرقی دیر الزور حمله کردند.

این حمله منجر به زخمی شدن تعدادی از عناصر مسلح شبه نظامیان قسد شد.

منابع محلی به خبرنگار سانا گفتند: افراد ناشناس دوچرخه سوار به یکی از مقرهای شبه نظامیان قسد در شهرک الشحیل در حومه شرقی دیر الزور حمله کردند.

منابع محلی افزودند: این حمله منجر به زخمی شدن تعدادی از این نیروهای وابسته به آمریکا شد.

القاعده در خدمت اهداف آمریکا در سوریه

منابع آمریکایی به تحرکات رسانه ای واشنگتن برای تطهیر ابومحمد الجولانی سرنموده جبهه تروریستی جبهه النصره اشاره نمودند و اینکه این تحرکات مقدمه به کارگیری این گروه تروریستی برای ارتکاب جنایات بیشتر علیه سوری ها و آغاز به مرحله جدید از جنگ تروریستی در سوریه است.

تارنمای ورلد سوشیالیست گزارش داد: سکویی که یک شبکه تلویزیونی آمریکایی به وسیله تبادل نظر با ابومحمد الجولانی سرنموده جبهه النصره مندرج در فهرست تروریسم فراهم کرد در واقع تبلیغ آشکار برای احیای این گروه تروریستی مرتبط با القاعده است و این در حالی است که به بهانه جنگ با القاعده آمریکایی ها جنگ افروزی و حمله نموده اند.

این رسانه آمریکایی گزارش داد: این تحرک جدید از سوی واشنگتن با هدف به کارگیری آن برای ماموریت دیگری در خدمت طرح های آمریکا و متحدان آن است.

ورلد سوشیالیست می نویسد: مصاحبه ترتیب داده شده با الجولانی در واقع نمایش رسانه ایی و کوششی برای پاک کردن تاریخ خونین گروه تروریستی جبهه النصره و استفاده از الجولانی به عنوان متحد واشنگتن است.

این پایگاه خبری آمریکایی در ادامه آورده است: این کوشش برای ارائه یک چهره مطلوب از الجولانی و جبهه النصره محدود به برنامه فرونت لاین نیست و نیویورک تایمز هم در یک مقابله کوشش کرد که این گروه تروریستی را خوب جلوه دهد.

ورلد سوشیالیست می نویسد: این تحرک رسانه های آمریکا در واقع کوششی از جانب واشنگتن برای بهره برداری از القاعده و تبدیل آن به نیرویی برای حفظ منافعش است.

این پایگاه در ادامه یادآوری می نماید که القاعده در دهه هشتاد قرن گذشته از سوی آمریکا ایجاد شد و سرنموده آن اسامه بن لادن همکاری قوی با سی آی ای داشت.

ورلد سوشیالیست به این هم اشاره نمود که چگونه پس از حملات سال 2001، القاعده به بهانه ای برای آمریکا به منظور جنگ افغانستان و عراق و لیبی و دیگر مناطق شد، پرداخته است.

این رسانه تاکید می نماید که کوشش جدید آمریکا برای ترمیم چهره تروریست ها نه تنها دروغ ها، نفاق و جنایات آمریکا را نمایان می سازد بلکه هشداری است که آمریکا برای بسط هیمنه خود بر منطقه و جهان آماده ارتکاب جنایات جدید است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1699

به "القاعده در خدمت اهداف واشنگتن در سوریه، تطهیر جنایات جبهه النصره از سوی رسانه های آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "القاعده در خدمت اهداف واشنگتن در سوریه، تطهیر جنایات جبهه النصره از سوی رسانه های آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید