انتقاد بختیاری از آمریکا و کانادا برای پناه دادن به مجرمان با بهانه های سیاسی

به گزارش سفر به فرانسه، خبرنگاران: معاون سیاسی امنیتی دادستان کل کشور با تاکید بر ظرفیت عظیم پلیس بین الملل در پیگیری مجرمان متواری، از پناه دادن به مجرمان کشور توسط آمریکا و کانادا به بهانه های سیاسی و سیاسی جلوه دادن اقدامات مجرمانه آن ها انتقاد کرد.

انتقاد بختیاری از آمریکا و کانادا برای پناه دادن به مجرمان با بهانه های سیاسی

برای دریافت خدمات تور ارزان کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرنگاران، سید مرتضی بختیاری در سومین نشست قضات با پلیس بین الملل ناجا گفت: استقرار نظام عادلانه کیفری باعث می گردد که هیچ کشوری مامن مجرمان فراری نباشد و بهترین ابزار برای احقاق حقوق عامه و پیگیری باندهای تبهکار و خائنین به ملت، استفاده از ظرفیت عظیم پلیس بین الملل است.

وی اضافه کرد: رعایت کنوانسیون های بین المللی در مورد مبارزه با فساد، پولشویی و استرداد مجرمان، یک راه چاره مناسب برای برون رفت از مشکل متواری شدن مجرمان، تبهکاران و خائنان در تمامی نقاط جهان است.

معاون سیاسی امنیتی دادستان کل کشور با اشاره به مشکلاتی که فرار مجرمان برای مردم و کشور به وجود می آورد، گفت: متاسفانه کلاهبرداران متواری در بعضی از استان های کشور، با کلاهبرداری میلیاردی از هزاران خانواده، باعث شده اند که مشکلاتی امنیتی در این استان ها به وجود آید و ما نمونه آن را در خوزستان شاهد بودیم که هزاران خانواده مالباخته، مورد کلاهبرداری فرد و افرادی قرار گرفتند که وی توانست با خروج از کشور از دست ماموران فرار کند.

بختیاری در ادامه افزایش سرعت عمل در شناسایی متهمان متواری، تهیه بانک اطلاعاتی و سیاهه ای از مجرمان بین المللی، کشف شگرد مجرمان و ... را بخشی از اقداماتی دانست که باید توجه ویژه ای به آن ها داشت.

وی با انتقاد از عدم همکاری 2 کشور کانادا و آمریکا در استرداد مجرمان از میان 190 کشور عضو سازمان اینترپل گفت: بعضی کشورها همچون آمریکا و کانادا، در موضوع پیگیری مجرمان، سیاسی برخورد نموده و با سیاسی جلوه دادن اقدامات مجرمانه کسانی که به مردم ایران خیانت نموده اند، به آن ها پناه می دهند و سازمان ملل باید به این موضوعات رسیدگی کند.

معاون سیاسی امنیتی دادستان کل کشور ادامه داد: متاسفانه آسان شدن جابجایی و همچنین گسترده تر شدن دسترسی به فضای مجازی باعث شده است تا در کنار نقاط مثبت استفاده از این فضا، زمینه ای برای سوءاستفاده مجرمان از این امکانات فراهم گردد.

بختیاری همچنین در جمع خبرنگاران بر استفاده از ظرفیت عظیم سازمان اینترپل برای پیگیری مجرمان متواری تاکید نمود و گفت: پلیس بین الملل ظرفیت عظیمی در پیگیری حقوق ملت و استرداد تروریست های شبکه نفاق و خائنین به ملت دارد که با همکاری و هماهنگی بیشتر با پلیس بین الملل ناجا، باید از این ظرفیت استفاده کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 299

به "انتقاد بختیاری از آمریکا و کانادا برای پناه دادن به مجرمان با بهانه های سیاسی" امتیاز دهید

1 کاربر به "انتقاد بختیاری از آمریکا و کانادا برای پناه دادن به مجرمان با بهانه های سیاسی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد بختیاری از آمریکا و کانادا برای پناه دادن به مجرمان با بهانه های سیاسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید