باشگاه ها فرصت لازم برای آماده سازی و تمرین را خواهند داشت، قرار نیست پیگیری مسابقات و لیگ ها به یکباره باشد

به گزارش سفر به فرانسه، وزیر ورزش و جوانان گفت، پیگیری مسابقات و لیگ ها به یکباره نخواهد بود و زمان لازم برای آماده سازی تیم ها در نظر گرفته می گردد.

باشگاه ها فرصت لازم برای آماده سازی و تمرین را خواهند داشت، قرار نیست پیگیری مسابقات و لیگ ها به یکباره باشد

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری سفر به فرانسه، مسعود سلطانی فر در گفت وگو با پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، اظهار کرد: در جلسه ستاد مقابله با کرونا در ورزش که در فدراسیون پزشکی ورزشی برگزار گردید، با حضور اساتید و پزشکان بزرگوار این فدراسیون مباحث مثبت و اطلاعات خوبی رد و بدل شد. همان طور که مستحضرید، به منظور قطع زنجیره کرونا تمام اماکن ورزشی و باشگاه ها تعطیل شده است، با این حال ورزشکاران حرفه ای و آماتور با آموزش هایی که دیدند و همت خودشان فعالیت های خود را کاملاً تعطیل ننموده اند و در منزل با استفاده از ابزار و امکاناتی که دارند به تمرینات شان ادامه می دهند.

وی در ادامه اضافه نمود: به هرحال الان حدود یک ماه و نیم است که مسابقات ورزشی در سطوح مختلف و در تمام رشته ها متوقف شده است تا بتوانیم از شیوع و گسترش این بیماری جلوگیری کنیم. باید ببینیم برنامه های مقابله با کرونا و موفقیت های حاصله چگونه بوده است تا بتوانیم با یک اُفق بهتری برای ادامه مسابقات مختلف تصمیم گیری کنیم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: با توجه به اقدامات خوبی که مدافعان عرصه سلامت در کادر بهداشتی درمانی کشور و مدیران دولتی انجام دادند، مدیریت بیماری کرونا در کشور شرایط مناسب تری به نسبت هفته های گذشته پیدا نموده است و بهتر می توانیم به احتیاجهای مردم و کسانی که دچار این بیماری هستند، پاسخ دهیم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در هر صورت ما از دوستان خواستیم با توجه به شرایطی که در کشور هست، حداکثر تا سرانجام هفته آینده به جمع بندی متناسب با سیاست هایی که ستاد ملی مقابله با کرونا تدوین خواهد نمود و توصیه هایی که آنها خواهند داشت، برسیم.

وی توضیح داد: قطعاً پیگیری مسابقات و لیگ ها به یکباره اتفاق نخواهد افتاد و ستاد مقابله با کرونا در ورزش زمان لازم را برای آماده سازی و تمرینات تیم ها در نظر خواهد گرفت.

وزیر ورزش و جوانان همچنین با اشاره به فعالیت ها و خدمات فدراسیون پزشکی ورزشی، اضافه نمود: فعالیت های خوبی را در این فدراسیون از نزدیک شاهد بودیم و فکر می کنم احتیاج است تا حرکت کامل تری انجام دهیم تا خدمات هم کامل تر گردد و شرایط خاصی به وجود بیاوریم تا بتوانیم برای ورزشکاران مان که در مراحل مختلف ورزشی دچار آسیب می شوند، یا در مرحله توانمندسازی شان سرویس هایی بدهیم تا آنها بتوانند هرچه سریع تر به ورزش و فعالیت های ورزشی برگردند و با دانشی که متخصصان پزشکی ورزشی ما دارند بتوانیم شرایط مناسب تری را برای این قشر فراهم کنیم.

وزیر ورزش و جوانان افزود: مباحث زیادی در این زمینه مطرح شد و شرکت کنندگان در جلسه به این جمع بندی رسیدند که به منظور تکمیل خدمات فدراسیون پزشکی ورزشی یک مرکز جامع به عنوان مکمل خدمات برای این فدراسیون راه اندازی گردد. در این رابطه پیش تر زمینی در مجموعه ورزشی آزادی به همین منظور در نظر گرفته شده بود و در مرحله مشاوره قرار داشت که به زودی با برگزاری نشست های تخصصی و همکاری شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی و فدراسیون پزشکی ورزشی کار ایجاد این مرکز را شروع می کنیم.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 3 خرداد 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1050

به "باشگاه ها فرصت لازم برای آماده سازی و تمرین را خواهند داشت، قرار نیست پیگیری مسابقات و لیگ ها به یکباره باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باشگاه ها فرصت لازم برای آماده سازی و تمرین را خواهند داشت، قرار نیست پیگیری مسابقات و لیگ ها به یکباره باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید