تاثیر کرونا بر فعال سازی سلول های خفته سرطانی

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، متخصصان معتقدند ویروس کرونا به دلیل آنکه موجب تب و افزایش دمای بدن می شود، ممکن است سلول های خفته سرطانی را فعال کند.

تاثیر کرونا بر فعال سازی سلول های خفته سرطانی

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران پروفسور آنچا پارانووا از دانشکده زیست شناسی سیستماتیک در دانشگاه جورج میسون اظهار کرد: علائم ویروس کرونا، به دلیل التهاب طولانی مدت در برخی موارد، می تواند سرطان را بیدار کند.

او خاطرنشان کرد: توموری که خفته بوده و رشدی ندارد، به دلیل دمای بالای بدن برای مدت طولانی، می تواند از غشای محافظتی خود خارج شده و شروع به گسترش بیشتر کند.

پارانووا افزود: در مقابل، ویروس هایی نیز وجود دارند که به اصطلاح سرکوب کننده تومور هستند و می توانند به کاهش سرعت توسعه سرطان و از بین رفتن کامل تومور کمک کنند. اگر چنین اتفاقی بیافتد یک معجزه محسوب می شود؛ این ویروس ها بدون علائم نیستند و می توانند باعث تب شوند، درجه حرارت بدن را بالا ببرند و فرد را بیمار کنند، اما در نهایت و بعد از یک یا دو هفته، تومور آب شده و از بین می رود.

گروهی از دانشمندان ترکیه سپتامبر گذشته این فرضیه را مطرح کردند که مولکول S-Protien در ویروس کرونا با سلول های بافت عصبی درگیر در توسعه سرطان ارتباط دارد.

اما نیکولای ژوکوف یکی از اعضای هیات مدیره انجمن انکولوژی بالینی روسیه اظهار کرد: احتمال اینکه ویروس کرونا خود عامل سرطان باشد ضعیف است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1532

به "تاثیر کرونا بر فعال سازی سلول های خفته سرطانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر کرونا بر فعال سازی سلول های خفته سرطانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید