تبعیض آشکار برای خارجی های لیگ برتر!

به گزارش سفر به فرانسه، سوم شهریورماه سال جاری بود که ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی در بیستمین دوره لیگ برتر و برای تمامی باشگاه های کشور در هیات رییسه فدراسیون فوتبال به تصویب رسید و در عین حال اعلام شد که ادامه قرارداد بازیکنان و مربیان خارجی که از فصول قبل با باشگاه ها قرارداد داشته اند بلامانع است و در صورتی که قرارداد آن ها به خاتمه رسیده باشد فقط با باشگاه فعلی خود می توانند تمدید کنند و با باشگاه ثالث دیگر نمی توانند تفاهم کنند یا قراردادی به امضا رسانند.

تبعیض آشکار برای خارجی های لیگ برتر!

ماجرایی که از همان ابتدای امر با نظرات مخالف و موافق زیادی همراه بود و به هیچ وجه نمی شد به پاسخ واحد و نتیجه بخشی از سوی کارشناسان در خصوص آن دست یافت، چرا که لیگ فوتبال ایران از معدود لیگ های فوتبال در دنیا است که با چنین قوانینی روبرو می شود!

سه هفته پس از شروع لیگ برتر، اما محمد ربیعی، سرمربی مس رفسنجان در نشست خبری شرایط در نظر گرفته شده برای ادامه قرارداد بازیکنان و مربیان خارجی که از فصول قبل با باشگاه ها قرارداد داشته اند را نسبت به تیم هایی که هیچ بازیکن خارجی ندارند قابل تامل دانست و این سوال را عنوان کرد که چرا باید تفاوتی بین تیمی که بازیکن خارجی نداشته و تیمی که قرارداد بازیکن خارجی اش به پایان رسیده وجود داشته باشد؟

سوال درست نیز واقعا همین است، موضوع بازیکنان خارجی که قرارداد آن ها به پایان نرسیده کاملا جدا است، اما چرا باید بین تیم هایی که قرارداد بازیکنان خارجی شان به پایان رسیده بود با تیم هایی که بازیکن خارجی نداشتند چنین تبعیضی شکل می گرفت؟

سرمربی مس رفسنجان هم چنین از فدراسیون فوتبال درخواست کرد شرایطی در نظر گرفته شود تا تیم هایی که بازیکن خارجی ندارند حداقل امکان جذب و انعقاد قرارداد با یک بازیکن را داشته باشند چرا که فوتبال ایران در برخی پست ها با محدودیت بازیکن روبرو است.

موضوع قابل اشاره و درست در این خصوص این که تمامی تیم ها باید با شرایط مساوی از طریق نهاد متولی برگزاری مسابقات در نظر گرفته شوند و اگر تیمی اجازه انعقاد قرارداد با بازیکن خارجی را نداشته باشد باید سایر تیم ها نیز از تمدید قرارداد با بازیکنان خارجی خود محروم شوند، مساله ای که به نظر می رسد از دید هیات رییسه فدراسیون فوتبال پنهان مانده است و به طور حتم در نیم فصل یا پایان فصل لیگ برتر باید در خصوص آن چاره اندیشی کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1464

به "تبعیض آشکار برای خارجی های لیگ برتر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبعیض آشکار برای خارجی های لیگ برتر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید