تداوم و گسترش اقدامات ضدکرونایی سایپا همزمان با افزایش فراوری

به گزارش سفر به فرانسه، گروه خودروسازی سایپا همزمان با شروع دومین هفته فعالیت تولیدی خود در سال جدید، ضمن تداوم تدابیر پیشین، اقدامات خود جهت صیانت از سلامت کارکنان و مقابله با شیوع کرونا را گسترش داد.

تداوم و گسترش اقدامات ضدکرونایی سایپا همزمان با افزایش فراوری

به گزارش سایپانیوز، این گروه خودروسازی از ابتدای اسفندماه سال گذشته اقدامات مختلف درون سازمانی و برون سازمانی را بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا انجام داده تا ضمن حفظ سلامت کارکنان خود، فراوری محصولات در سال جدید را شروع کند.

این اقدمات ضمن تداوم تدابیر قبلی در شروع سال جهش فراوری اجرا خواهند شد تا علاوه بر تضمین سلامت پرسنل، فراوری محصولات سایپا با هدف حفظ جریان صنعتی کشور و پاسخ به تعهدات در حوزه تحویل خودرو به مشتریان، ادامه پیدا کند.

بر این اساس، ضدعفونی مداوم مبادی ورودی، سرویس های حمل و نقل، سطوح و سالن های فراوری به همراه نصب مخازن محلول ضدعفونی در سطح شرکت های گروه جهت استفاده پرسنل از جمله اقدامات درون سازمانی گروه خودروسازی سایپا در جهت گندزدایی از محیط کاری کارکنان بود.

همچنین بلافاصله بعد از اعلام مشاهده نمونه هایی از مبتلایان به ویروس کرونا در کشور، از صبح روز سوم اسفندماه 98 هرروز و در هر شیفت کاری تب سنجی و تست های پزشکی از تمام کارکنان در مبادی ورودی شرکت های گروه انجام شد و در ادامه نیز با تغییر شیفت های کاری، ضمن کاهش مدت زمان حضور کارکنان در هر شیفت، فعالیت رستوران های کارکنان متوقف و سرو غذا در سطح شرکت ممنوع شد. علاوه براین، تمامی ظروف، یخچال، دستگاه های پخت و پز موجود در واحدها جمع آوری شد و برای موارد ضروری، استفاده از ظروف یک بار مصرف در دستور کار نهاده شد.

در زمینه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی نیز بنر، پوستر و دستورالعمل های رعایت بهداشت فردی در تمام نقاط شرکت جهت ارتقای سطح آموزش کارکنان نصب و پیامک های آموزش بهداشت فردی به طور مستمر و روزانه برای تمام کارکنان گروه خودروسازی سایپا ارسال شد.

تامین و توزیع ماسک و دستکش بهداشتی در میان کارکنان نیز از دیگر اقدام های گروه خودروسازی سایپا در بخش درون سازمانی بوده است.

همچنین یکی از آخرین اقدامات مهم سایپا در زمینه مقابله با شیوع کرونا اعمال تغییرات کاری در تمامی خطوط فراوری در سایت های مختلف گروه باهدف رعایت فاصله فردی بین کارکنان تا زمان سرانجام اپیدمی ویروس کرونا بوده است که این طرح در نخستین روز فراوری در سال جدید مستقیماً توسط مدیرعامل گروه سایپا مورد نظارت و بازدید نهاده شد.

لازم به ذکر است این اقدامات سایپا در چند نوبت توسط مراجع ذی ربط در وزارت بهداشت تایید و تحسین شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1100

به "تداوم و گسترش اقدامات ضدکرونایی سایپا همزمان با افزایش فراوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم و گسترش اقدامات ضدکرونایی سایپا همزمان با افزایش فراوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید