ترامپ: باید گارد ملی را روز اول تظاهرات ها به میدان می آوردیم

به گزارش سفر به فرانسه، رئیس جمهور آمریکا در بحبوحه انتقادها از او برای استقرار گارد ملی جهت مقابله با اعتراضات گفته که این نیروها باید از روز اول تظاهرات ها به میدان آورده می شدند.

ترامپ: باید گارد ملی را روز اول تظاهرات ها به میدان می آوردیم

به گزارش گروه بین الملل سفر به فرانسه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا سه شنبه در واکنش به انتقادها برای استقرار گارد ملی آمریکا جهت مقابله با اعتراضات در این کشور گفته که باید زودتر این نیروها را وارد عمل می کرد.

ترامپ با بازنشر پیغام یک کاربر در توئیتر که حاوی تصاویری از خرابی های ادعایی به بار آمده در نتیجه تظاهرات های اخیر آمریکا است نوشت: باید به پلیس اجازه می دادیم کارشان را انجام بدهند و گارد ملی را روز اول [به میدان] می آوردیم نه روز چهارم.

تصمیم ترامپ برای استفاده از نیروی نظامی، گارد ملی و ارتش جهت متوقف کردن تظاهرات ضد خشونت پلیس آمریکا علیه رنگین پوستان این کشور، نقدها زیادی را متوجه وی ساخته است. تا جایی که حتی مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا طی یک نشست خبری علناً مخالفت خود با این طرح را خاطرنشان کرد.

دونالد ترامپ روز یکشنبه گفت که به گارد ملی آمریکا دستور داده تا فرایند خروج از واشنگتن دی سی را شروع نمایند. (جزئیات بیشتر)

آمریکا در روزهای گذشته، پس از انتشار فیلمی از قتل نژادپرستانه یک مرد سیاه پوست به دست افسر پلیس به صحنه اعتراض یکپارچه علیه نژادپرستی و خشونت پلیس تبدیل شده است.

چند هفته پیش فیلمی منتشر شد که نشان می داد یک افسر سفیدپوست زانویش را روی گردن یک مرد سیاه پوست گذاشته است. این حادثه به مرگ مظنون سیاه پوست که جورج فلوید نام داشت منجر شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1171

به "ترامپ: باید گارد ملی را روز اول تظاهرات ها به میدان می آوردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: باید گارد ملی را روز اول تظاهرات ها به میدان می آوردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید