توسعه گردشگری راه نجات استان کرمانشاه است

به گزارش سفر به فرانسه، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، رونق گردشگری را راه نجات توسعه استان مطرح کرد و گفت: توسعه زیرساخت های گردشگری یک ضرورت است که باید به آن توجه ویژه گردد.

توسعه گردشگری راه نجات استان کرمانشاه است

به گزارش سفر به فرانسه به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی این استان، عصر شنبه 6 بهمن ماه در نشست با نمایندگان هتل داران استان، گفت: در سال 98 مدیریت ارشد عزمش را بر این گذاشته تا همه برنامه ها را به سمت گردشگری سوق دهد و این فرصت بزرگی برای مجموعه های گردشگری استان است.

او با بیان اینکه مدیریت ارشد استان بر استفاده از ظرفیت همه دستگاه های دولتی در حوزه گردشگری تاکید دارد، توضیح داد: تنها راه نجات استان در گردشگری است و توسعه زیرساخت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

قادری در ادامه از مدیران مجموعه های اقامتی استان خواست که بر اساس گرید خود خدمات واقعی به گردشگران ارائه بدهند، گفت: در تبلیغات فعال شوید از ظرفیت های فضای مجازی برای معرفی خدمات خود بهره ببرید.

او با اعلام اینکه، برای سرمایه گذاری های جدید در مناطق زلزله زده و روستایی اعتبارات خوبی داریم، گفت: این آمادگی و اراده وجود دارد که خانه های تاریخی برای مجموعه های اقامتی واگذار شوند.

او همچنین تصریح نمود: در حوزه اشتغال فراگیر می توانیم به طرح های توسعه ای هتل ها پرداخت تسهلات داشته باشیم.

قادری تاکید نمود: اگر همه فعالین گردشگری پای کار باشند می توان در سال 98 جهش مناسبی در گردشگری استان کرمانشاه ایجاد کرد.

در این نشست نمایندگان هتل داران کرمانشاه به بیان مسائل این حوزه پرداختند و خواهان برخورد قانونی و ساماندهی خانه مسافر های غیر مجاز و پذیرش مسافر توسط مهمانسراهای دولتی در ایام تعطیل سال به ویژه ایام نوروز به عنوان یکی از آسیب های اصلی مجموعه اسکان مسافران در استان شدند.

مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در پاسخ با بیان اینکه خانه مسافر چیزی است که در کشور پیشبینی شده است و در بعضی شهرستان ها که امکان ایجاد هتل ندارند مورد احتیاج هستند، بیان داشت: به دنبال قانونمند کردن و صدور مجوز برای خانه های مسافر هستیم و هدف از این مجوز ساماندهی این مجموعه است که نظارت قانونی بر این حوزه شکل بگیرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 13 خرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 179

به "توسعه گردشگری راه نجات استان کرمانشاه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه گردشگری راه نجات استان کرمانشاه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید