دنیا داستان زندگی مان را در خانه بسازیم

به گزارش سفر به فرانسه، خبرنگاران -لاله جعفری: داستان زندگی ما اکنون به این شکل است که اگر می خواهیم زنده بمانیم، حق خروج از خانه نداریم. کرونا چنین موقعیت داستانی را برای ما خلق نموده است. این ما هستیم که می توانیم با تدوین طرح داستانی قوی برای این روزهای زندگی و با خلق شخصیت قوی داستانی که خودمان باشیم و سرزدن کنش های مناسب از خود در این موقعیت داستانی، داستانی پیروز را به رشته تحریر درآوریم. در این یک مورد ناگزیریم داستانی درست و قوی تحریر کنیم، زیرا که تاوان نادرست بودنش، از دست دادن فرصت تجربه زندگیست.

دنیا داستان زندگی مان را در خانه بسازیم

جهت دریافت خدمات حیاط سازی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

برای تحریر درست این داستان، نیازمند رژیم غذائی مقوی برای روحمان هستیم. برنامه ای که جسم و روح مان را ترغیب به ماندن کند. بی حوصلگی، خواب آلودگی، خشم و بی انگیزه بودن را از ما دور کند. یکی از قوی ترین این رژیم ها، خواندن کتاب خوب است. به جای بیرون رفتن از خانه و تجربه کردن بی شمار انسان ها در جامعه، در خانه می مانیم و با کتاب ها بی شمار زندگی های قهرمانان کتاب ها را تجربه می کنیم.

به جای هر یک از قهرمانان داستان به مهمانی و سفر می رویم، به ماجراجوئی دست می زنیم. با حوادث مختلف دست و پنجه نرم می کنیم و با آدم های زیادی آشنا می شویم، دوست و رفیق می شویم. آن چنان که با انتها کتاب دلتنگ شان می شویم. این چنین، پخته تر و آزموده تر می شویم.

چه بسا یاد بگیریم خود نیز آغاز به نوشتن یادداشت هایی در این ایام شویم. یادداشت هایی که شاید در آینده ای بسیار دور، طرحی از این روزگار را در نقش خواننده آن موقع نقش ببندد. طرحی که او را وادار به تحسین نویسنده یادداشت کند که چه قهرمانانه از پس آن دوران برآمده و بیاموزد که در مقابل مسائل زندگی، مانند نویسنده یادداشت، قهرمانانه تاب آورد و دنبال راهکار باشد و نه جاخالی دادن و ترس و فراموش کردن زندگی.

ازخوانش کتاب ها، لذت می بریم، سرگرم می شویم، می آموزیم، حس های وحشی به سراغمان نمی آید و این روزگار عجیب را از سرمی گذاریم. بر این اساس برخی کتاب هایی را که می دانم ساعات خوبی را برایتان خلق می نماید، معرفی می کنم.

معرفی کتاب برای گروه سنی خردسال:

1.نی نی قصه/لاله جعفری/انتشارات داستان آدینه

2.شاید سیب باشد/ شینسوکه یوشی تکه/ نشر افق

2.قصه های نینه و نانی/لاله جعفری/ انتشارات پیغام مشرق

3.با عددها دوست می شوی؟/لاله جعفری/ انتشارات کانون پرورش فکری

معرفی کتاب برای گروه سنی کودک:

1.کتاب اولی-کلاس اولی/ مجموعه نویسندگان/ نشر افق

2.ماتیلدا/ رولد دال/ نشر افق

3.قصه های موش کوچولو/لاله جعفری/انتشارات امیرکبیر(شکوفه)

4.قرمزی/لاله جعفری / انتشارات کانون پرورش فکری

معرفی کتاب برای گروه سنی نوجوان:

1.پسری که با پیراناها شنا کرد/دیوید آلموند/ نشر هوپا

2. من و عجیب و غریب/فروزنده خداجو / انتشارات کانون پرورش فکری

3.در انتظار یک زندگی طبیعی/ لسلی کانر/ نشر افق

4.ناروال؛ نهنگ تک شاخ/ لاله جعفری/ انتشارات کانون پرورش فکری

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 969

به "دنیا داستان زندگی مان را در خانه بسازیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنیا داستان زندگی مان را در خانه بسازیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید