حریم رودخانه های اردبیل حفاظت می گردد

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، مدیر امور منابع آب اردبیل گفت: با همکاری دهیاران روستاها می توان در بخش حفاظت حریم و بستر رودخانه های این شهرستان اقدامات موثری انجام داد.

حریم رودخانه های اردبیل حفاظت می گردد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، حسین خدادادی در جلسه ساماندهی حریم و بستر رودخانه های استان اردبیل اضافه نمود: با همت اداره امور منابع آب اردبیل دخل و تصرفات انجام شده در بستر رودخانه نوران چایی در روستای حسن باروق آزاد سازی و لایروبی شد.

وی ادامه داد: با کوشش همکاران مهندسی رودخانه، امور حقوقی و اکیپ گشت و بازرسی امور منابع آب اردبیل و با همکاری کلانتری 16و اخذ دستور قضایی از دادستان مرکز استان، مقدار1. 2 هکتار از رودخانه نوران چایی به طول بیش از 500 متر و با قلع و قمع حدود 400 اصله درخت کاشته شده در بستر رودخانه این آزادسازی و لایروبی انجام شد.

خدادادی بر ضرورت حفاظت از حریم و بستر رودخانه هادر مناطق روستایی و همکاری دهیاری ها و روستاییان در جهت نگهداری از این شریان های حیاتی تاکید نمود.

اسماعیل محمودی نماینده مجری طرح های مهندسی رودخانه های شرکت آب منطقه ای اردبیل هم از آب اندازی راستا انحرافی رودخانه مرزی ارس به طول 700 متر اطلاع داد و گفت: در اجرای پروژه ساماندهی رودخانه ارس و در راستای حفاظت از سواحل، تاسیسات و خاک کشور در مقابل فرسایش رودخانه راستا انحرافی جریان آب کانال کنی انجام و آب اندازی شد.

وی افزود: اجرای ساماندهی رودخانه مرزی ارس در راستای وظایف شرکت آب منطقه ای اردبیل و قوانین و مقررات بین المللی توسط این شرکت با مطالعات علمی و فنی مهندسی رودخانه و تامین اعتبارات لازم و با استفاده از ظرفیت پیمانکاران بومی از سال های قبل در حال انجام بوده و تا به امروز حدود 48 کیلومتر اجرا و حفاظت سواحل انجام شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 739

به "حریم رودخانه های اردبیل حفاظت می گردد" امتیاز دهید

1 کاربر به "حریم رودخانه های اردبیل حفاظت می گردد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریم رودخانه های اردبیل حفاظت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید