حزب لیبرال کانادا به رهبری ترودو مأمور تشکیل دولت جدید می گردد

به گزارش سفر به فرانسه به نقل از رویترز، تلویزیون سی بی سی کانادا روز دوشنبه همزمان با برگزاری یک انتخابات به شدت رقابتی در سرتاسر کانادا اعلام نمود که طبق پیش بینی ها حزب لیبرال این کشور به رهبری جاستین ترودو نخست وزیر کنونی کانادا دولت آینده این کشور را تشکیل خواهد داد.

حزب لیبرال کانادا به رهبری ترودو مأمور تشکیل دولت جدید می گردد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

لازم به ذکر است که حزب لیبرال در سال 2015 با کسب 177 کرسی در مجلس این کشور قدرت را در دست گرفت. در این کشور آمریکای شمالی، هر حزب برای تضمین قدرت خود باید دست کم 170 کرسی مجلس را از آن خود سازد.

به گزارش سفر به فرانسه، انتخابات مجلسی کانادا در حالی روز دوشنبه برگزار گردید که آخرین نظرسنجی ها حکایت از رقابت شانه به شانه حزب حاکم (لیبرال) و محافظه کاران داشت.

بر اساس نتایج این نظرسنجی که توسط موسسه افکارسنجی نانوس صورت گرفته، میزان حمایت از محافظه کاران 31.6 درصد و از لیبرال های حاکم 31.5 درصد است.

در انتخابات روز دوشنبه رأی گیری در 338 حوزه جغرافیایی انجام شد که از هر کدام یک نماینده به مجلس عوام کانادا راه می یابد. اگر حزبی نصف بعلاوه یک کرسی را ببرد (170 کرسی)، دولت تشکیل می دهد.

چنانچه هیچ حزبی نصف بعلاوه یک کرسی های مجلس را نبرد، معمولا حزبی که بیشترین کرسی را برده دولت تشکیل می دهد - که در این حالت برای تصویب قوانین احتیاج به حمایت احزاب دیگر خواهد بود.

در انتخابات سال جاری 651 زن از احزاب مختلف برای نمایندگی مجلس عوام کاندیدا شده اند. این رقم حدود 9 درصد از شمار کاندیداهای زن در انتخابات پیشین بالاتر است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 12 مرداد 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 486

به "حزب لیبرال کانادا به رهبری ترودو مأمور تشکیل دولت جدید می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب لیبرال کانادا به رهبری ترودو مأمور تشکیل دولت جدید می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید