خبرنگاران افراط گرایی در آلمان همچنان رو به افزایش است

به گزارش سفر به فرانسه، تهران- خبرنگاران- تحقیقات نشان می دهد تفکرات افراط گرایانه و ضد دموکراسی به ویژه در ایالت های شرقی آلمان همچنان روندی افزایشی دارد.

خبرنگاران افراط گرایی در آلمان همچنان رو به افزایش است

به گزارش خبرنگاران، افزایش نگرش های راست گرایی افراطی در آلمان به ویژه ایالت های شرقی این کشور سبب نگرانی مقام های این کشور شده است. خبرگزاری فرانسه در این باره نوشت: این نتیجه یک مطالعه است که امروز (چهارشنبه) توسط متخصصان دانشگاه لایپزیگ ارائه شده است.

بر این اساس ، نسبت افرادی که دارای یک دید کاملاً ثابت روشن افراط گرایانه نسبت به دنیا هستند از سال 2018 از 8.5 به 9.5 درصد افزایش یافته است.

با توجه به تحقیقات منظم و گسترده ای که توسط مرکز تحقیقات دموکراسی در دانشگاه لایپزیگ اجرا شده است ، الگوهای قابل مقایسه ای در ابعاد دیگر دیگری نیز وجود دارد که نگرش های ضد دموکراتیک و افراط گرایان راست را به تصویر می کشد که طبق آن نسبت افرادی که در شرق از یک دیکتاتوری استبدادی جناح راست حمایت می نمایند از 7 درصد به 8.8 درصد افزایش یافت داشته است.

در همین حال رضایت عمومی از دموکراسی طی دو سال گذشته در شرق آلمان از 95.2 به 92.5 درصد کاهش یافته است. ذهنیت های توطئه و نگرش های استبدادی نیز گاهی اوقات در شرق بسیار گسترده تر از غرب این کشور است.

الیور دکر مدیر این مرکز مطالعاتی هنگام ارائه این نتایج در برلین گفت: ما به وضوح می بینیم که بین آلمان شرقی و غربی شکاف وجود دارد.

به گفته محققان ، این امر در خصوص بیگانه هراسی نیز صدق می نماید ، اگرچه به طور کلی آمارها از کاهش این امر حکایت دارد اما همچنان نشانگر عدد نگران نماینده ای است. میزان بیگانه هراسی در شرق با توجه به نتایج دو سال گذشته از 30.7 به 27.8 درصد و در غرب نیز از 21.5 به 13.7 درصد کاهش یافته است.

کارشناسان مرکز تحقیقات دموکراسی لایپزیگ از سال 2002 با آنالیز های منظم ، توسعه نگرش های افراط گرایانه راست و ضد دموکراتیک در آلمان را رصد نموده اند. این نظرسنجی ها هر دو سال یکبار انجام می گردد. سال جاری حدود 2500 نفر در نظرسنجی ماه می و ژوئن (اردیبهشت و خرداد) شرکت نموده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1445

به "خبرنگاران افراط گرایی در آلمان همچنان رو به افزایش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افراط گرایی در آلمان همچنان رو به افزایش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید