خبرنگاران تونبرگ وعده انتخاباتی نخست وزیر کانادا را ناکافی دانست

به گزارش سفر به فرانسه، تهران- خبرنگاران- نوجوان سوئدی فعال محیط زیست وعده انتخاباتی جاستین ترودو برای کاشت 2 میلیارد اصله درخت را برای نجات زمین ناکافی عنوان نمود.

خبرنگاران تونبرگ وعده انتخاباتی نخست وزیر کانادا را ناکافی دانست

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش نشریه آلمانی اشپیگل، گرتا تونبرگ نوجوان 16 ساله سوئدی که پس از شرکت در نشست سازمان ملل به کانادا رفته است، با جاستین ترودو نخست وزیر این کشور ملاقات و گفت وگو کرد.

وی در این ملاقات دولت کانادا را متهم کرد که برای حفظ محیط زیست و جلوگیری از گرمایش زمین اقدام کافی انجام نداده است.

تونبرگ پس از این ملاقات به رسانه های کانادا گفت: تمرکز من بر روی افرد نیست بلکه هدفم تصویر کلی است.

فعال محیط زیست سوئدی که سخنرانی اش در یک نشست جنبی مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک بازتاب گسترده ای داشت اضافه کرد: البته خیلی آسانتر است که تمام تقصیرها را گردن یک نفر بیاندازیم، اما به هر حال رهبر هر کشور مسئولیت های زیادی دارد و به اندازه کافی به وظایفش در این زمینه عمل نمی کند.

ترودو گفته است در صورت انتخاب دوباره به نخست وزیری طرح کاشت دو میلیارد اصله درخت را در کانادا اجرایی کند، با این حال تونبرگ گفت این اقدام کافی نیست.

پس از این ملاقات تونبرگ به همراه نخست وزیر کانادا در راهپیمایی اعتراضی فعالان محیط زیست در شهر مونترال شرکت کرد.

این فعال سوئدی دوشنبه گذشته در شروع اجلاس نشست اقلیم سازمان ملل خشمگینانه رهبران دنیا را به دلیل عدم اقدام های جدی برای مقابله با تغییرات آب و هوا محکوم کرد.

پس از حضور میلیون ها جوان در خیابان های سراسر دنیا برای اقدام اضطراری در خصوص تغییرات آب و هوا، رهبران دنیا پیش از نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای اتخاذ تصمیم در زمینه جلوگیری از انتشار کربن در نیویورک گردهم آمدند.

تونبرگ 16 ساله که به عنوان بنیانگذار اعتراض های خیابانی در خصوص تغییرات اقلیمی معروف است در افتتاحیه اجلاس نشست اقلیم سازمان ملل گفت: نسل کنونی جوانان نسلی است که با بیشترین آلودگی در دنیا روبه رو است و باید تغییرات اقلیمی بسیاری را تحمل کند.

وی خطاب به رهبران دنیا گفت: من نباید اینجا باشم، بلکه باید در آن طرف اقیانوس به مدرسه برگردم اما همه شما امروز برای دادن امید به جوانان به اینجا آمده اید.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 980

به "خبرنگاران تونبرگ وعده انتخاباتی نخست وزیر کانادا را ناکافی دانست" امتیاز دهید

1 کاربر به "خبرنگاران تونبرگ وعده انتخاباتی نخست وزیر کانادا را ناکافی دانست" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تونبرگ وعده انتخاباتی نخست وزیر کانادا را ناکافی دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید