خبرنگاران فرماندار:چهار شرکت کشتی سازی در خرمشهر غیرفعال است

به گزارش سفر به فرانسه، آبادان - خبرنگاران - معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: چهار شرکت کشتی سازی و صنایع دریایی بزرگ در خرمشهر غیرفعال بوده و فعالیتی ندارند.

خبرنگاران فرماندار:چهار شرکت کشتی سازی در خرمشهر غیرفعال است

به گزارش سفر به فرانسه محمد حیدری شنبه در جمع سفر به فرانسه با بیان اینکه صنعت کشتی سازی و استفاده از رودخانه اروند در برنامه ریزی مغفول مانده است اظهار کرد: اروند به عنوان آبراه بین المللی مهم و استراتژیک در کنار تجارت، صادرات و واردات به عنوان کارگاه تعمیر و تجهیز شناورهایی که نیاز به بازسازی دارند قابل استفاده است و از این طریق می توان برای کشور ارزآوری کرد.

وی به تکلیف برنامه ششم توسعه در خصوص لایروبی آبراه اروند اشاره کرد و افزود: در قانون به صراحت به لایروبی رودخانه اروند اشاره شده و باید با پی گیری ملی این امر محقق شود.

حیدری ادامه داد: خرمشهر در حوزه شهرسازی نیز نیاز به تغییر اساسی دارد و امید است شهرداری و شورای شهر خرمشهر جدیت لازم و کافی را در این زمینه داشته باشند و با اعتباری که منطقه آزاد اروند به این شهرستان تخصص می دهد شرایط را برای مردم تغییر داد.

فرماندار ویژه خرمشهر افزود: شهرستان خرمشهر دارای ظرفیت های توسعه ای و پیشرفت زیادی است ولی به درستی از این ظرفیت ها استفاده نشده و منابعی که وارد شهرستان شده اولویت گذاری نگردیده و از آنها به صورت بهینه و مطلوب استفاده نشده است که نتیجه آن عقب افتادگی شهرستان است.

حیدری ادامه داد:برای تحول در شهرستان خرمشهر نیاز به چند مولفه اساسی و بنیادی داریم که اولین مولفه، تقویت منابع انسانی از ابعاد مختلف کارشناسان، متخصصان، خبرگان و تقویت آموزشگاه ها و مراکز آموزشی است.

وی گفت: در زمینه زیرساختی باید تلاش زیادی در خرمشهر انجام شود و این جزو مهارت های پیشینه ، تاریخ و فرهنگ شهرستان خرمشهر است ضمن اینکه احیای نخلستان ها ، صید و صیادی در خرمشهر نیز می بایست توسعه یابد که با تحقق این کارها می توان شهرستان خرمشهر را متحول کرد.

نخستین اسکلهٔ خرمشهر در سال 1308 خورشیدی و در جریان پهلودریافت یک فروند اقیانوس پیما به بهره برداری رسید.

بندر خرمشهر یکی از بنادرکانتینری کشور در خلیج فارس بوده و به دلیل همجواری با کشور عراق، یک منطقه استراتژیک از نظر تجاری و سیاسی محسوب می شود که با قرار دریافت در محدوده منطقه آزاد تجاری اروند و نزدیکی به پالایشگاه آبادان و صنایع فولاد خوزستان فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در آن فراهم است.

پنج واحد صنعت کشتی سازی و صنایع دریایی در خرمشهر وجود دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1264

به "خبرنگاران فرماندار:چهار شرکت کشتی سازی در خرمشهر غیرفعال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار:چهار شرکت کشتی سازی در خرمشهر غیرفعال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید