دومین قربانی عظیم ریزش نفت ورشکسته شد

به گزارش سفر به فرانسه، شرکت حفاری دایاموند که کوهی از بدهی دارد، اعلام نموده که تقاضا برای حمایت از ورشکستگی ناشی از سقوط بی سابقه قیمت های نفت بوده و وخامت شرایط صنعت نفت در ماه های اخیر شدت گرفته است.

دومین قربانی عظیم ریزش نفت ورشکسته شد

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، حداقل هفت شرکت نفتی در آمریکای شاقتصادی از ابتدای سال جاری پیش از این که شاخص وست تگزاس اینترمدیت هفته گذشته منفی گردد، اعلام ورشکستگی کردند. این امر باعث شده است طلبکاران برای پیگیری مطالباتشان دست نگه دارند، زیرا نمی خواهند دارایی هایی را مصادر نمایند که در بحبوحه نابودی تقاضا بر اثر شیوع پاندمی کرونا عملا هیچ ارزشی ندارند.

شرکت دایاموند گفت کوشش نموده که برای جلوگیری از فاجعه و اجتناب از ورشکستگی کوشش نموده است که استقراض کند، اما پیروز نشده است.

عدم مزیت این شرکت نسبت به سایر شرکت های حفاری، تمرکز روی فعالیت حفاری فراساحلی بود که بسیار گرانتر از حفاری در خشکی است و زیان های اقتصادی را برای شرکت هایی که در این حوزه متمرکز بوده اند، شدیدتر نموده است.

ناظران بازار پیش بینی می نمایند که ورشکستگی های بیشتری در راه است. شرکت مشاوره ریستاد انرژی هشدار داده که اگر قیمت نفت حدود 20 دلار در هر بشکه بماند، 533 شرکت نفتی آمریکایی ورشکسته خواهند شد.

آرتم آبراموف، مدیر تحقیقات شیل در ریستاد انرژی اوایل ماه جاری اظهار کرد بود نفت 30 دلاری کاملا بد است و زمانی که نفت به 20 دلار یا حتی 10 دلار سقوط کند، یک کابوس به معنای واقعی خواهد بود. در نفت 10 دلاری تقریبا همه شرکت های اکتشاف و فراوری آمریکایی که بدهی سنگین دارند، خواهان حمایت در برابر ورشکستگی طبق قوانین این کشور خواهند شد.

در نظرسنجی هفته گذشته شرکت موتلی فول از کارشناسان انرژی درباره شرکت هایی که احتمالا خواهان حمایت در برابر ورشکستگی خواهند شد، نام دایاموند آفشور به چشم می خورد. سه شرکت دیگر که بیشتر در معرض ورشکستگی هستند، چساپیک انرژی، اکسیدنتال پترولیوم و کالون پترولیوم هستند.

طبق گزارش آدینه گذشته شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز، شمار دکل های حفاری نفت آمریکا در آوریل بیشترین کاهش را از سال 2015 داشته است و شرکت های حفاری شمار دکل های نفت و گاز را به رکورد پایینی کاهش داده اند. شرکت های حفاری شمار دکل های نفت را در هفته منتهی به 24 آوریل، 60 حلقه کاهش دادند و شمار آن ها را به 378 حلقه رساندند که پایینترین میزان از ژوییه سال 2016 بوده است.

منبع: فرارو
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1114

به "دومین قربانی عظیم ریزش نفت ورشکسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین قربانی عظیم ریزش نفت ورشکسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید