دیدار سفیر ایران با وزیر محیط زیست و رئیس سازمان جهانگردی ژاپن

به گزارش سفر به فرانسه، مرتضی رحمانی موحد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن با ماساهارو ناکاگاوا وزیر محیط زیست ژاپن دیدار و مصاحبه کرد.

دیدار سفیر ایران با وزیر محیط زیست و رئیس سازمان جهانگردی ژاپن

رحمانی موحد در این دیدار با اشاره به تاثیرگذاری محیط زیست سالم بر زندگی انسان ها در جوامع مختلف، بر اهمیت همکاری دو جانبه و بین المللی در این زمینه تاکید و آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش بیشتر همکاری ها در این بخش را اعلام کرد.

ناکاگاوا وزیر محیط زیست ژاپن نیز با اشاره به یادداشت تفاهم همکاری های محیط زیستی بین جمهوری اسلامی ایران و ژاپن، مطرح کرد: انتظار داریم همکاری در این بخش همانند سال های گذشته به خوبی ادامه پیدا کند.

دو طرف با اشاره به در پیش بودن نودمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن، محیط زیست را حوزه مناسبی برای گسترش همکاری ها مطرح کرد.

سفیر ایران در ژاپن همچنین در دیدار جداگانه ای با ساتوشی سینو رئیس سازمان ملی جهانگردی ژاپن ملاقات و درخصوص زمینه های همکاری در صنعت گردشگری بین دو کشور مصاحبه و تبادل نظر کرد.

در این ملاقات سفیر ایران با اشاره به ظرفیت های گردشگری کشورمان و تاثیر آن بر میزان موفقیت در جذب گردشگر خارجی، ایران را امن ترین کشور منطقه برای گردشگران خارجی توصیف و جاذبه های گردشگری را دارای بالاترین ظرفیت برای همکاری معرفی و برای استفاده از تجارب سازمان ملی گردشگری ژاپن برای توسعه همکاری های دو جانبه ابراز علاقه کرد.

ساتوشی سینو رئیس سازمان ملی جهانگردی ژاپن نیز توسعه روابط در زمینه گردشگری با کشورهای آسیایی از جمله ایران را اعلام کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 دی 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 79

به "دیدار سفیر ایران با وزیر محیط زیست و رئیس سازمان جهانگردی ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار سفیر ایران با وزیر محیط زیست و رئیس سازمان جهانگردی ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید