سناتور روس: مخاطب اقدام جدید هسته ای ایران کشورهای اروپایی است

به گزارش سفر به فرانسه، مقام پارلمانی روس گفت، اقدام جدید هسته ای ایران قبل از هر چیز خطاب به متحدین اروپایی آمریکاست تا به آنها گوشزد کند که صرفاً تمایل برای حفظ برجام کافی نیست و آنها باید دست به اقدام عملی دراین باره بزنند.

سناتور روس: مخاطب اقدام جدید هسته ای ایران کشورهای اروپایی است

برای لذت بردن از تور اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، کنستانتین کاساچوف رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه معتقد است که اقدام جدید مقامات تهران قبل از هر چیز خطاب به متحدان اروپایی آمریکایی است که به آنها گوشزد کند تنها صحبت کردن درباره تمایل برای حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) کافی نیست و آنها باید به اقدام عملی در این زمینه دست بزنند.

پیش از این اعلام شد که سازمان انرژی اتمی ایران امروز، دوشنبه، گزارشی درباره کاهش تعهدات این کشور در چارچوب توافق هسته ای ارائه داده است.

کاساچوف در تفسیر این مسئله گفت: اظهارات مقامات رسمی تهران درباره کاهش جدید تعهدات این کشور در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) می تواند باعث وخامت بیشتر اوضاع در روابط ایران و آمریکا گردد. طرف ایرانی پیش از این 60 روز مهلت مشخص نموده بود تا طرف های اروپایی منافع اقتصادی ایران، به ویژه در عرصه اقتصادی و نفتی را تأمین نمایند. هرچند این درخواست شدیداللحن است، ولی نباید فراموش کرد که ایران تا یک سال بعد از اقدام یکجانبه آمریکا در خروج از برجام، هم همچنان به تعهدات خویش در چارچوب این توافقنامه پایبند ماند و اکنون هم تهران حرفی از خارج شدن از توافق هسته ای نمی زند، بلکه فقط اقدام دوباره ای در جهت کاهش تعهداتش را اعلام نموده است.

این سناتور روس یادآور شد، در شرایط کنونی نمی توان انتظار ابتکارعمل مسالمت آمیزی از سوی واشنگتن در برخورد با ایران را داشت، برای اینکه آمریکا آگاهانه در حال تشدید رویارویی علیه ایران است و وضعیت را به اصطلاح در آستانه اعزام ناوگان دریایی می نامند.

کاساچوف در انتهاء گفت: به عقیده من، اقدام جدید ایران، قبل از هر چیز خطاب به متحدین اروپایی آمریکاست تا به آنها گوشزد کند که صرفاً تمایل برای حفظ توافق هسته ای کافی نیست و آنها باید دست به اقدام عملی در این باره بزنند. اکنون باید دید واکنش طرف های اروپایی به این مسئله چگونه خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مرداد 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 274

به "سناتور روس: مخاطب اقدام جدید هسته ای ایران کشورهای اروپایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور روس: مخاطب اقدام جدید هسته ای ایران کشورهای اروپایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید