صدها تن در اعتراضات شرق دور روسیه شرکت کردند

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، صدها تن در اعتراضات گسترده در چند شهر در شرق دور روسیه در حمایت از الکسی ناوالنی شرکت نموده اند و چندین مورد درگیری معترضان با پلیس و بازداشت شرکت کنندگان نیز گزارش شده است.

صدها تن در اعتراضات شرق دور روسیه شرکت کردند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

مقام های محلی به خبرنگار خبرگزاری اسپوتنیک گفتند که حدود 500 تن در اعتراضات خیابانی در ولادیووستوک و 250 تن دیگر در خاباروفسک در شرق دور روسیه شرکت داشتند. همچنین تعداد دقیق بازداشتی ها معین نشده است.

در حالیکه بیشتر معترضان به صورت صلح آمیز در این اعتراضات حضور داشته و شعارهای ضد دولتی می دادند، پلیس نسبت به غیرقانونی بودن این اعتراضات هشدار داده و چندین مورد درگیری بین معترضان و نیروهای پلیس صورت گرفت و به بازداشت چندین معترض ختم شد.

خبرنگار اسپوتنیک در ولادیووستوک گزارش کرد که یک معترض آتشی به پا کرد و سایرین نیز به سوی ماموران پلیس گلوله های برفی پرتاب می کردند.

در ویدئویی دیگر آمده که مردی جوان به سوی مامور پلیس مشتی حواله نموده و سپس از صحنه گریخت.

مقام های محلی و پلیس نسبت به شرکت در این اعتراضات بدون مجوز هشدار داده و علت آن را محدودیت های کرونایی درباره برگزاری تجمعات مردمی دانستند.

این اعتراضات در پی دستگیری الکسی ناوالنی، منتقد روسی برگزار گردید و در سایر شهرهای شرقی روسیه از جمله نووسیبریسک، ایرکوتسک و یاکوتسک نیز برگزار گردید.

ناوالنی در پی بازگشت از آلمان در فرودگاه بین المللی مسکو به اتهام نقض آزادی مشروط بازداشت شد. این چهره اپوزیسیون و همکارانش درخواست اعتراضات امروز (شنبه) را پس از شروع بازداشت 30 روزه وی داده بودند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1565

به "صدها تن در اعتراضات شرق دور روسیه شرکت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدها تن در اعتراضات شرق دور روسیه شرکت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید