ضرورت اطلاع رسانی شهرداری تهران درباره دستگیری دو نفر از شهرداران مناطق

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، تهران (پانا) - رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ضمن اینکه خواهان اطلاع رسانی دقیق از سوی شهردای تهران در مورد موضوع دستگیری دو تن از شهرداران مناطق تهران شد، گفت با گذشت بیش از سه و نیم سال از دستگیری قائم مقام شهردار وقت تهران در سال 96 انتظار می رود نه تنها در این موضوع بلکه موضوعی که در هفته پیش گذشت، مردم و افکار عمومی را از آنچه که می گذرد مستحضر نمایند.

ضرورت اطلاع رسانی شهرداری تهران درباره دستگیری دو نفر از شهرداران مناطق

محمد جواد حق شناس در دویست و شصت و پنجمین جلسه شورا در تذکری به شهرداری تهران گفت: تذکر من به هیات رئیسه محترم جناب آقای مهندس هاشمی و شهردار محترم تهران است. استحضار دارید که در هفته ای که گذشت متاسفانه دو تن از همکاران ما در شهرداری های منطقه 8 و 2 توسط مقامات امنیتی و با دستور مقامات قضایی دستگیر شدند ، ابعاد ماجرا متاسفانه برای شهفرایندان و پیگیری نمایندگان مسائل شهر هنوز روشن نیست.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیتی که جامعه نسبت به مسائل شهر تهران دارد ، انتظار می رودکه اطلاع رسانی دقیق توسط شهردار محترم تهران که فقط یک توئیت از ایشان صادر شده است و همینطور شخص حضرتعالی برای ذی نفعان اصلی که مردم شهر هستند و نمایندگانشان صورت پذیرد . انتظار هست که این اطلاعات تا جایی که به نحوه رسیدگی و چارچوب آن آسیب نمی رساند در اختیار جامعه و رسانه ها قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران اضافه کرد: در چند روز گذشته تماس های زیادی توسط خبرنگاران با من گرفته شده و با دیگر همکاران هم داشته اند برای اینکه از این بابت وحدت رویه در اطلاع رسانی داشته باشیم، قطعا حضرتعالی یا سخنگوی محترم شورا به این مهم توجه داشته باشند.

حق شناس اضافه کرد: از سوی دیگر انتظار داریم قوه محترم قضایی و ریاست عالی آن، به این مهم هم توجه نمایند که افکار عمومی و جامعه را در جریان فرایند رسیدگی ها قرار دهند. در حالیکه ما شاهد هستیم متاسفانه با گذشت چند سال که از دستگیری قائم مقام وقت شهرداری تهران در سال 1396 می گذرد، متاسفانه ما هیچ خبر دقیق و روشنی از میزان هدر رفت اموال مردم، (سخن از بیش از چند هزار میلیارد تومان اختلاس است) به افکار عمومی داده نشده و نمایندگان مردم که ذی نفعان اصلی این ماجرا هستند نیز اطلاعی ندارند که در این حوزه وظیفه نمایندگی مردم ایجاب می نماید پیگیر حقوق مردم باشند.

حق شناس ادامه داد: در اینکه این میزان هدر رفت چگونه بوده ، تضییع حقوق چگونه شکل گرفته و اینکه به هر حال شهفرایندان علی القاعده به عنوان صاحبان اصلی این سرمایه نامحرم نیستند ، متاسفانه این رویکردمورد توجه قرار نگرفته است.

این عضو شورا اضافه کرد: البته بهانه ای که مطرح شده حتی در آن مقطع اینکه چون سابقه کار این متهمان نظامی بوده و به دادگاه نظامی احاله شده در حالیکه موقعیت کار و موقعیت خدمت اصلا نظامی نیست حالا چرا این فرایند اتخاذ شده محل پرسش و سوال است حداقل انتظار شرح می رود.

حق شناس اضافه کرد: خواهشم این است که یادمان نرود مردم صاحبان اصلی شهر و صاحبان اصلی انقلاب هستند و نامحرم نیستند و با گذشت بیش از سه و نیم سال از این ماجرا انتظار داریم که نه تنها در این موضوع بلکه موضوعی که در هفته پیش گذشت ، مردم و افکار عمومی را از آنچه که میگذرد مستحضر نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1564

به "ضرورت اطلاع رسانی شهرداری تهران درباره دستگیری دو نفر از شهرداران مناطق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت اطلاع رسانی شهرداری تهران درباره دستگیری دو نفر از شهرداران مناطق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید