تور آفریقای جنوبی: ضرورت قرنطینه مسافران با ورود سویه تازه و خطرناک کرونای آفریقای جنوبی

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، تهران (پانا) - کشف یک سویه نو کرونا در آفریقای جنوبی با نام B.1.1.529 که بیش از 30 جهش هم زمان، سرعت انتشار آن را چندین برابر بیش تر از همه سویه های قبلی نموده، دنیا را با نگرانی عمیقی روبرو نموده است.

تور آفریقای جنوبی: ضرورت قرنطینه مسافران با ورود سویه تازه و خطرناک کرونای آفریقای جنوبی

با تور آفریقای جنوبی یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس ژوهانسبورگ را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به گزارش اپلیکشن ماسک، هنگ کنگ طی روزهای گذشته دو مسافر ورودی به آن کشور را شناسایی کرد که مبتلا به سویه تازه بودند. هر دو نفر قبلا واکسن زده بودند و در هنگام ورود به هنگ کنگ، نتیجه تست PCR منفی داشتند، اما طبق قوانین هنگ کنگ این دو نفر به همراه سایر مسافران به قرنطینه رفتند. نتیجه تست یکی از این مبتلایان پس از دو روز، و فرد دیگر پس از چهار روز حضور در قرنطینه مثبت شد و با توالی یابی معین شد به سویه تازه مبتلا هستند. نکته مهم آن که نفر دوم در طول جهت پرواز از نفر اول مبتلا شده بود.

تجربه هنگ کنگ به دنیا ثابت کرد داشتن تست PCR منفی و کارت واکسن برای ورود به یک کشور کافی نیست. تمامی مسافران ورودی به یک کشور باید حتما چندین روز در قرنطینه باشند تا معین گردد ناقل کرونا و به خصوص سویه آفریقای جنوبی نیستند. حتی مسافرانی که از مبدا آفریقای جنوبی نیستند ممکن است در یکی از پروازهای طول جهت خود با مسافران آن کشور تماس داشته باشند و مبتلا شوند.

هر موج کرونا باعث مرگ ده ها هزار نفر از هم میهنان و خسارت های شدید مالی شده است. اگر می خواهیم کشور را در مقابل موج ششم کرونا محافظت کنیم باید بلافاصله تمامی مرزها به خصوص مرزهای زمینی شدیدا کنترل شوند، پروازهای غیر ضروری به کشور به خصوص از مبدا کشورهایی که ویروس را تایید نموده اند لغو گردد، و تمامی مسافران بلافاصله پس از ورود به کشور حتی در صورت داشتن نتیجه تست PCR منفی و واکسن حداقل برای یک هفته به صورت جدی قرنطینه شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2065

به "تور آفریقای جنوبی: ضرورت قرنطینه مسافران با ورود سویه تازه و خطرناک کرونای آفریقای جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آفریقای جنوبی: ضرورت قرنطینه مسافران با ورود سویه تازه و خطرناک کرونای آفریقای جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید