طالبان برای عید فطر 3 روز آتش بس اظهار داشت

به گزارش سفر به فرانسه، گروه طالبان بیان کرد در عیدسعید فطر در سراسر افغانستان سه روز آتش بس برقرار می گردد، اما افراد این گروه نمی توانند وارد مناطق تحت کنترل دولت شوند.

طالبان برای عید فطر 3 روز آتش بس اظهار داشت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمدنعیم وردک سخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان یکشنبه شب در توئیتی نوشت، بخاطر اینکه گروه طالبان سال جاری در شب و روز های عیدسعید فطر فضای امن و اعتماد را برای مردم افغانستان ایجاد کند، به افراد خود اعلام نموده است که از روز اول تا سوم عید فطر در تمام کشور هیچ گونه عملیاتی نداشته باشند.

وردک اضافه کرد، در این سه روز اگر از طرف نیرو های دولتی حمله ای صورت گیرد نیرو های این گروه از خود و مناطق تحت کنترل با جدیت دفاع نمایند.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان توضیح داد که رهبری طالبان از نیرو های این گروه خواسته است که در این سه روز به مناطق تحت کنترل نیرو های دولتی وارد نشوند و به نیرو های طرف مقابل نیز اجازه ندهند که به مناطق آن ها وارد شوند.

فریدون خوزون سخنگوی دفتر شورای عالی مصالحه ملی افغانستان نیز در توئیتی از این طرح طالبان استقبال کرد و گفت: با وجود اینکه اعلام آتش بس در آستانه عزای ملی و از دست رفتن شماری زیادی از هموطنان بی گناه اجرا شده، اما برای نجات جان دیگر انسان های این سرزمین گام مثبت و ستودنی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1750

به "طالبان برای عید فطر 3 روز آتش بس اظهار داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان برای عید فطر 3 روز آتش بس اظهار داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید