غلظت آلودگی هوای تهران کم می گردد

مدیر واحد پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از کاهش تدریجی غلظت آلاینده های تجمع یافته در تهران و بهبود کیفیت هوای این شهر اطلاع داد.

غلظت آلودگی هوای تهران کم می گردد

حسین شهبازی در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد وضع کیفی هوای تهران طی روز جای گفت: طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، شرایط جوی حاکم در روز جاری سبب کاهش تدریجی غلظت آلاینده های تجمع یافته خواهد شد و بهبود نسبی در وضعیت کیفی هوای شهر تهران را به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: در حال حاضر کیفیت هوای تهران با شاخص 92 در شرایط سالم است، در حالیکه شاخص 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز 115 و در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بوده است.

مدیر واحد پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به پیش بینی شرایط جوی تهران گفت: آنالیز های هواشناسی نشان دهنده برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار در روز جاری (پنجشنبه 13 دی) است و برای برخی ساعات بارش متناوب باران و وزش باد با بزرگی بالاتر از پنج متر بر ثانیه انتظار می رود.

به گفته شهبازی، به تدریج در روز جمعه بر میزان ناپایداری جوی تهران افزوده خواهد شد و برخی ساعات همراه با وزش باد شدید با بزرگی بالاتر از هشت متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی خواهد بود، بنابراین انتظار می رود تا روز آینده، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در شرایط سالم قرار گیرد.

وی در خاتمه اظهار کرد: دمای تهران تا روز خاتمهی هفته روند کاهشی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1398 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 164

به "غلظت آلودگی هوای تهران کم می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلظت آلودگی هوای تهران کم می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید