فراخوان وزارت بهداشت برای حضور پرستاران داوطلب در بیمارستان ها جهت مقابله با کرونا

به گزارش سفر به فرانسه، معاون پرستاری وزارت بهداشت از فراخوان این وزارتخانه برای حضور پرستاران داوطلب جهت مقابله با کرونا در بیمارستان ها اطلاع داد و گفت: در استخدامی که به زودی در حوزه پرستاری انجام می گردد، مسلما پرستارانی که در این شرایط سخت در بیمارستان های ریفرال به هر صورت یاری می نمایند، در اولویت استخدامی ما قرار می گیرند.

فراخوان وزارت بهداشت برای حضور پرستاران داوطلب در بیمارستان ها جهت مقابله با کرونا

به گزارش سفر به فرانسه، دکتر مریم حضرتی ضمن تشکر از همه پرستاران و پزشکان و همه کسانی که در حال حاضر صمیمانه در کنار مردم هستند تا سلامت شان را حفظ نمایند، گفت: در عین حال از مردم می خواهم که ضمن حفظ خونسردی خود در این روزها، توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند و اگر می خواهند به پزشکان و پرستاران یاری نمایند، در حفظ و مراقبت از خودشان توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند.

وی اضافه نمود: در معاونت پرستاری اقدامات متعددی برای مقابله با کروناویروس جدید اجرا شده است؛ یکی از این اقدامات آماده کردن بیمارستان های مرجع برای بیماران مبتلا به کرونا بود که پرستاران و پزشکان در این مراکز مشغول به کار هستند و ما برای تامین نیرو و تجهیزات آنها تمام کوشش مان را انجام می دهیم.

وی اضافه نمود: در عین حال برای پیشگیری از خستگی مفرط پرستاران به دنبال تدابیری هستیم تا بتوانیم یاری کنیم و پرستارانی که در خط مقدم مقابله با کرونا فعالیت می نمایند، دچار سندروم فرسایشی نشوند. باید توجه کرد که بسیاری از پرستاران در مراکزی که برایشان در نظر گرفته شده، می مانند و به منزل نمی فرایند. البته بعضی از آنها بنابر شرایط خاصی که دارند ممکن است به منزل بفرایند.

حضرتی با اشاره نحوه برطرف کمبود نیروهای پرستاری، گفت: در این راستا به دانشگاه های علوم پزشکی گفتیم که مدیران پرستاری می توانند پنج تا 10 درصد نیروهای پرستاری را که در مراکز غیر ریفرال فعالیت می نمایند، به عنوان ذخیره در نظر بگیرند که بتوانیم از آنها در صورت احتیاج استفاده کنیم.

وی همچنین گفت: در همین جا از داوطلبین پرستار، بازنشستگان پرستاری، دانشجویان سال آخر پرستاری، دانشجویان طرحی، دانشجویان در انتظار طرح و پرستاران بیکار و هر گروه پرستاری که این توانمندی را دارد که برای یاری آید، درخواست می کنم که لیست شان را به ما ارائه دهند تا لیستی از افراد داوطلب داشته باشیم و در صورت احتیاج بتوانیم از آنها استفاده کنیم.

حضرتی اضافه نمود: از متخصصین پرستاری، اساتید هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی پرستاری درخواست می کنیم که برای مشاوره و آموزش مردم از طریق سامانه 4030 اقدام نمایند و داوطلبین در این زمینه لیست اسامی شان از طریق تماس با معاونت پرستاری با شماره تماسی که در سایت معاونت پرستاری قرار گرفته است، به ما اعلام نمایند تا از ظرفیت آنها در آموزش و مشاوره از طریق سامانه 4030 یاری بگیریم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه در عین حال یکی از اقدامات مهم ارائه آموزش مرتبط با پیشگیری از کرونا به دانش آموزان است، اظهار کرد: حال از آنجایی که فعلا مدارس تعطیل است، آموزش مجازی را ترتیب دادیم که در قالب تفاهم نامه ای که بین معاونت پرستاری، معونت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش منعقد شده، از طریق کارشناسان پرستاری آموزش های لازم را برای دانش آموزان ترتیب می دهیم.

حضرتی با بیان اینکه پرستاران می توانند از طریق سایت معاونت پرستاری با این معاونت تماس برقرار نمایند، گفت: هر پرستاری که در کشور مشکلاتی دارد و می خواهد آن را مستقیما با معاونت پرستاری در میان بگذارد، می تواند از طریق تماس مستقیم آن را مطرح کند و من تمام این موارد را پیگیری نموده و پاسخ می گویم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین خواسته و احتیاج پرستاران در بیمارستان ها و برای مقابله با کرونا، تجهیزات کافی است، گفت: پرستاران درخواست چندانی نداشته و بسیار قانع و دلسوز در کنار مردم هستند. همه مسئولان در حال کوششند که تجهیزات لازم را برای پرستاران فراهم نمایند و ما پیگیر این موضوع هستیم.

وی تاکید نمود: در عین حال احتیاج به نیروی پرستاری هم وجود دارد که با دستور وزیر بهداشت این اختیار به دانشگاه های علوم پزشکی داده شده که نیروهای مورد احتیاجشان را جذب نمایند. این خبر خوبی است. همچنین باید توجه کرد که در استخدامی که به زودی در حوزه پرستاری انجام می گردد، مسلما پرستارانی که در این شرایط سخت در بیمارستان های ریفرال به هر صورت یاری می نمایند در اولویت استخدامی ما قرار می گیرند.

حضورتی گفت: دستورالعمل نحوه مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا در منزل را تدوین نموده و به زودی ابلاغ می کنیم. همچنین دستورالعمل مراقبت از سالمندان در مراکز مراقبت و نگهداری سالمندان نیز تدوین شده که به زودی ابلاغ می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 964

به "فراخوان وزارت بهداشت برای حضور پرستاران داوطلب در بیمارستان ها جهت مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان وزارت بهداشت برای حضور پرستاران داوطلب در بیمارستان ها جهت مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید