قدردانی معاون وزیر اقتصاد از عملکرد 7 ماهه بانک ملت

به گزارش سفر به فرانسه، معاون وزیر امور مالی و دارایی از زحمات و کوشش های مدیران و کارکنان بانک ملت بابت عملکرد هفت ماهه سال جاری قدردانی کرد.

قدردانی معاون وزیر اقتصاد از عملکرد 7 ماهه بانک ملت

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی بانک ملت، دکتر عباس معمارنژاد در ملاقات با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این بانک با اشاره به شناسایی بیش از هفت هزار میلیارد تومان سود خالص از سوی بانک ملت در هفت ماهه، این عملکرد را مورد ستایش قرار داد و از زحمات اعضای هیات مدیره، مدیران و کارکنان این بانک سپاسگزاری کرد.

وی با اشاره به موضوع فراگیری اقتصادی که از سوی مرکز تحقیقات و تحول بانک ملت در حال پیگیری است، تاکید نمود که این موضوع در کشورهایG20 در حال اجرا است و در کشور ما هم باید به سرعت عملیاتی گردد.

معاون وزیر اقتصاد با بیان این نکته که یکی از مهم ترین ابزارها در این زمینه، بانکداری دیجیتال و خدمات ارائه شده به وسیله آن است، بر ضرورت افزایش سواد اقتصادی مردم تاکید نمود و گفت: بانک ملت به عنوان یک بانک خصوصی می تواند برنامه هایی را برای افزایش سواد اقتصادی مردم در دستور کار قرار دهد و بدین ترتیب به عملیاتی شدن بحث فراگیری اقتصادی یاری کند و بر تعداد مشتریان و حتی جمع آوری پس اندازهای خرد مردم برای به کار دریافت در عرصه فراوری، بیفزاید.

دکتر معمارنژاد با اشاره به این نکته که فعالیت های ارزی همواره به عنوان یکی از مزیت های اصلی بانک ملت مطرح بوده است، از مدیران این بانک خواست تا همچنان روی این محور برنامه ریزی های لازم را داشته باشند و گزارش عملکرد بانک را در این زمینه به وزارت اقتصاد ارائه دهند.

وی در عین حال بانک ملت را پیشتاز در عرصه بانکداری الکترونیک خواند و اظهار امیدواری کرد که با کوشش هایی که در زمینه اجرایی شدن بانکداری دیجیتال در این بانک انجام شده است، بانک ملت در این حوزه نیز به عنوان بانک پیشرو باقی بماند.

دکتر معمارنژاد همچنین از عملکرد کمیته های ریسک، تطبیق و حسابرسی داخلی در بانک ملت قدردانی کرد.

دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت نیز در ابتدای این جلسه، گزارش عملکرد 7 ماهه این بانک را بسیار مطلوب خواند و تاکید نمود که در طول سه سال گذشته، شفاف سازی صورت های اقتصادی در تمامی بخش ها در دستور کار قرار داشته و بانک پیروز شده است که به طور کامل از ناترازی اقتصادی خارج گردد.

وی همچنین از معاون وزیر اقتصاد بابت حضور در بانک ملت قدردانی و اظهار امیدواری کرد که این بانک بتواند در ماه های به جامانده سال، عملکرد به مراتب بهتری را به ثبت برساند.

در این جلسه، محمد تقی صمدی، علی رضا لگزایی، بهمن اسکندری و مرتضی نجف، اعضای هیات مدیره بانک ملت نیز در سخنانی، مواردی را حول محور عملکرد بانک ملت در حوزه های مختلف ارائه کردند.

سید کاظم چاوشی، مدیر امور اقتصادی بانک ملت هم در این مراسم، گزارشی از عملکرد این بانک در 7 ماه ابتدای سال ارائه کرد و به تشریح عملکرد کمیته های مدیریت ریسک، حسابرسی داخلی و تطبیق از بدو تاسیس تا به امروز پرداخت.

وی با اشاره به ترکیب سپرده های ریالی و ارزی، رشد مطلوب منابع حساب های جاری، کاهش قیمت بهره ای و غیربهره ای و قیمت تمام شده پول در بانک ملت، اضافه نمود: سهم از بازار این بانک از مصارف نظام بانکی از 25 درصد به 32 درصد افزایش یافته و بانک ملت رتبه نخست را در زمینه مصارف به خود اختصاص داده است.

چاوشی به رشد 45 درصدی تسهیلات اعطایی بانک ملت در 7 ماهه امسال اشاره نمود و ادامه داد: این درحالی است که نسبت مطالبات به مصارف بانک با کاهش رو به رو شده و فروش املاک و اموال مازاد و همچنین سهام این بانک نیز فرایند صعودی داشته است.

وی با اشاره به بهبود اقلام کلیدی عملکرد بانک ملت در حوزه سودآوری شامل خالص تراز عملیاتی، خالص درآمدکارمزدی، سود خالص و سود هر سهم، گفت: بهبود نسبت کفایت سرمایه و افزایش سرمایه نظارتی، عدم اضافه برداشت از منابع بانک مرکزی و حضور مفید در بازار بین بانکی، حمایت از منافع سپرده گذاران و پرداخت ما به التفاوت سود قطعی نسبت به سود علی الحساب تا 3.3 درصد، توسعه و نوآوری درمحصولات و راه اندازی سامانه تسهیلات فرابانک برای نخستین بار در نظام بانکی از دیگر دستاوردهای بانک ملت در امسال است.

مدیر امور اقتصادی بانک ملت از پیشرفت مطلوب در پروژه نقشه راه تحول دیجیتال اطلاع داد و گفت: افزایش قیمت سهام در 7 ماهه گذشته، افزایش 314 درصدی سرمایه در سال 99، تشکیل کمیته جهش فراوری، ایجاد کارگروه های تخصصی تسهیلات خرد، متوسط و کلان، شناسایی و احیای شرکت های فراوریی و آسیب شناسی فرآیند تامین اقتصادی فعالیت های بخش فراوری از دیگر اقدامات بانک در 7 ماه گذشته است.

وی همچنین از عملیاتی کردن بانکداری باز به عنوان یکی از اجزای سند نقشه بانکداری دیجیتال و پیگیری، ثبت افزایش سرمایه از محل سود تسعیر سال های 97 و 98 ، پیگیری اخذ پذیرش و عرضه اولیه سهام شرکت های قابل واگذاری بانک، تامین اقتصادی و تدوام حمایت از واحدهای فراوریی و حمایت از شرکت های دانش بنیان، پیاده سازی و بهره برداری از فازهای دوم و سوم کُربانکینگ (CoreBanking)، توسعه فرابانک و بانکداری دیجیتال، طراحی معماری مدیریت منابع انسانی هوشمند به عنوان برنامه های آینده بانک ملت نام برد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1459

به "قدردانی معاون وزیر اقتصاد از عملکرد 7 ماهه بانک ملت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدردانی معاون وزیر اقتصاد از عملکرد 7 ماهه بانک ملت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید