لبنان در انتظار سفر دوم ماکرون

به گزارش سفر به فرانسه، یک روزنامه سعودی امروز (پنج شنبه) از سفر دوم رئیس جمهور فرانسه به لبنان که اهداف آن از سفر اول او پس از انفجار بندر بیروت متفاوت خواهد بود، خبر داد.

لبنان در انتظار سفر دوم ماکرون

به گزارش ایسنا، روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط به نقل از برخی منابع ویژه فاش کرد: سفر دوم امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به لبنان هنوز در موعد خود پابرجاست اما بهتر است دست کم پیش از سفر او آمادگی هایی انجام شود تا ابتکار عمل برای مشخص تاریخ انجام رایزنی های پارلمانی الزامی جهت مشخص نخست وزیر مکلف به تشکیل کابینه جدید در دست میشل عون، رئیس جمهوری لبنان باشد.

منابع یاد شده تاکید کردند: الان زمان به نفع ساختار حاکم و یا احزاب سیاسی مخالف نیست و اینکه همه در میانه راه با ماکرون دیدار نکنند، جایز نیست، این امر تنها زمانی محقق خواهد شد که عون و تیم سیاسی اش اعتراف کنند تعلل آنها در مشخص تاریخی برای آغاز رایزنی های پارلمانی الزامی پیش از رایزنی های سیاسی برای سهولت بخشیدن به مشخص نخست وزیر مکلف و تشکیل کابینه درست نبود به ویژه که این رایزنی ها برای عموم آشکار نیستند.

منابع مذکور افزودند: تمامی طرف ها چه آنهایی که حامی دولت هستند چه طرف های مخالف دچار بحران شده اند و فاجعه ای که برای بیروت رخ داد، آنها را در بر گرفته و توان خروج از این فاجعه را ندارند. طبقه سیاسی اکنون در محاصره است و به جز تسهیل ماموریت ماکرون که تحت حمایت جامعه جهانی است، راهی پیش روی خود ندارد. این امر نیازمند آن است که دست کم طبقه سیاسی لبنان به صورت مرحله ای از مداخله و نقش خود در کابینه جدید یا ارائه اسامی وابسته به خود برای دولت بکاهد چرا که ممکن است افکار عمومی نتواند این موضوع را هضم کند.

ماکرون به عنوان اولین رئیس جمهوری جهان پس از انفجار بندر بیروت به لبنان سفر کرده و به مردم این کشور قول کمک های بشردوستانه را داد اما همزمان بر نیاز به انجام اصلاحات سیاسی اساسی برای حل مسائل این کشور و تضمین حمایت طولانی مدت تاکید کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1290

به "لبنان در انتظار سفر دوم ماکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان در انتظار سفر دوم ماکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید