مختاری: 15 باغ شهری بوستان می گردد

به گزارش سفر به فرانسه، رئیس سازمان بوستان ها و فضای سبز تهران از تملک 13 قطعه باغ و اراضی مشجر در هفت منطقه تهران و برنامه ریزی برای تبدیل 15 باغ شهری به بوستان اطلاع داد.

مختاری: 15 باغ شهری بوستان می گردد

جهت دریافت خدمات ویلا سازی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه اجتماعی سفر به فرانسه، علی محمد مختاری، مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به تصمیم مدیریت شهری در دوره جدید برای افزایش سرانه فضای سبز در محلات کم برخوردار گفت: طی سال های اخیر حفظ، تملک و تبدیل باغات به بوستان های شهری از اولویت های سازمان بوستان ها و فضای سبز تهران بوده است، که از جمله اقدامات اجرا شده در این راستا در دوره جدید مدیریت شهری از سال 1396 می توان به تملک 13 قطعه باغ و اراضی مشجر در مناطق 7، 8، 2، 11، 13،14، 17 به مساحت تقریبی 11 هکتار اشاره نمود.

به گفته وی حفاظت از میراث طبیعی شهر تهران و حفظ باغات و اراضی مشجر، توزیع مناسب فضای سبز خصوصا در مناطق کم برخوردار، احداث بوستان در محلات فاقد بوستان وکم برخوردار، حفظ کاربری باغات و فضای سبز در طرح تفصیلی از جمله اهدافی است که در خصوص تملک باغات و اراضی مشجر دنبال می گردد.

به گفته مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران تعداد 15 قطعه دیگر از اراضی مشجر و باغات شهر تهران در مناطق مختلف با الویت مناطق کم برخوردار شناسایی شده که در مراحل ارزیابی و توافق با مالکین است.

مختاری تاکید نمود: جهت تملک باغات و اراضی مشجر توسعه سرانه فضای سبز از این روش جزو اهداف فرعی بوده و جهت افزایش سرانه فضای سبز در مناطقی که دارای بافت فشرده مسکونی و فرسوده بوده و تراکم نفرات انسانی آن در هر هکتار از استاندارد های جهانی بسیار بالاتر است بهترین روش توسعه سرانه فضای سبز، تجمیع بافت های فرسوده در وسعت کلان و تامین فضا های خدماتی از جمله فضای سبز است. ضمن آنکه توجه به شیوه های نوین فضای سبز از جمله سبز بام ها با استفاده از دانش و روش های بومی منطقه نیز میتواند به عنوان یک راه حل اساسی مد نظر قرار گیرد.

او به تشریح سرانه فضای سبز در پایتخت پرداخت و گفت: به دنبال کوشش های اجرا شده جهت توسعه فضای سبز در شهر تهران هم اکنون بطور متوسط سرانه فضای سبز درون شهری تهران به میزان 32/16 متر مربع به ازای هر نفر بوده و سرانه فضای سبز برون شهری تهران به میزان 51/24 متر مربع به ازای هر نفر است.

فهرست باغات تملک شده در دوسال گذشته بشرح زیر است:

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1043

به "مختاری: 15 باغ شهری بوستان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مختاری: 15 باغ شهری بوستان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید