مقاله: چگونه علت داغ شدن CPU را در ویندوز 10 پیدا کنیم

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، یکی از قطعاتی که که زود گرم می گردد و متعاقب آن ممکن است بر اثر دمای بالا آسیب ببیند، پردازنده مرکزی (CPU) است. در ویندوز 10، چنانچه پردازنده بیش از حد گرم گردد یا درجه حرارت شاسی به اندازه ای افزایش یابد که برای سخت افزار خطرناک باشد، سیستم یا خاموش می گردد یا برای کم شدن دما، جریان برق ورودی به پردازنده را کاهش می دهد.

مقاله: چگونه علت داغ شدن CPU را در ویندوز 10 پیدا کنیم

4 ـ چنانچه پردازنده بیش از حد داغ گردد، جریان برق ورودی به آن کاهش می یابد که باعث ضعیف شدن عملکرد و کاهش دمای آن می گردد.

با خنک نگه داشتن سیستم، می توانید از وارد شدن فشار بر پردازنده که باعث افزایش دمای آن می گردد، جلوگیری کنید. راهی برای دور زدن این مورد وجود نداردِ حتی اگر داشته باشد، باز هم استفاده از آن را توصیه نمی کنیم.

ممکن است پردازنده شما به دلیل مسائل سخت افزاری بیش از حد گرم گردد. اگر مشکوک هستید که ممکن است یک قطعه سخت افزاری دلیل آن باشد، آن را آنالیز کنید. بعضی از کاربران گزارش نموده اند که غیر فعال کردن SpeedStep اینتل در BIOS آن، دمای پردازنده ای که بیش از حد داغ می گردد، تثبیت نموده است.

3 ـ اندازه دمای فعلی را یادداشت کنید؛ درصورتی که پردازنده خیلی داغ باشد، برنامه این شرایط را با رنگ قرمز نشان می دهد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از زومیت، سیستم ویندوز 10 از راهکارهای مختلفی برای خنک نگه داشتن سیستم بهره می برد. اگر سیستم بیش از حد گرم گردد؛ خاموش می گردد یا اقدامات پیشگیرانه ای انجام می دهد که منجر به کاهش دما می گردد.

منبع مقاله: چگونه علت داغ شدن CPU را در ویندوز 10 پیدا کنیم

انتشار: 11 آبان 1400 بروزرسانی: 11 آبان 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1967

به "مقاله: چگونه علت داغ شدن CPU را در ویندوز 10 پیدا کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: چگونه علت داغ شدن CPU را در ویندوز 10 پیدا کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید