نحوه ثبت درخواست بسته حمایتی ، چند نفر تاکنون درخواست خود را ثبت کرده اند؟

به گزارش سفر به فرانسه، سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی، از دریافت دو میلیون پیامک برای پیگیری طرح معیشتی خبر داد و گفت: سرپرست خانوار باید سیم کارت به نام خود داشته باشد و فرآیند ثبت درخواست دریافت طرح حمایت معیشتی باید از این طریق انجام شود.

نحوه ثبت درخواست بسته حمایتی ، چند نفر تاکنون درخواست خود را ثبت کرده اند؟

به گزارش سفر به فرانسه به نقل از ایرنا، واریز دور اول سبد حمایت معیشتی دولت در سه مرحله 27 آبان، 30 ابان و دوم آذرماه برای 60 میلیون نفر انجام شد. میزان حمایت ماهیانه بیش از 18 میلیون نفر خانوار از محل منابع مالی حاصل از افزایش قیمت بنزین برای خانوار یک نفره 55 هزار تومان، خانوار 2 نفره 103 هزارتومان، خانوار سه نفره 138 هزار تومان، خانوار چهار نفره 172 هزار تومان و خانوار پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان بود.

پس از واریز آخرین دور سبد حمایت معیشتی دولت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فردای آن روز (سوم آذرماه) اعلام کرد که هر سرپرست خانواری که بسته حمایتی دریافت نکرده اما خود را واجد شرایط می تواند شماره ملی خود را به کد دستوری #6369* ارسال کنند.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی گفت: سرپرست خانوار نمی تواند با سیم کارت دیگری درخواست خود را ثبت کند و افرادی که سیم کارت خود را تغییر دادند باید توجه داشته باشند که باید برای ارسال کد ملی از سیم کارتی که به نام خود آنها ثبت شده اقدام کنند.

حسین میرزایی درباره واریز سبد حمایتی به خانوارهایی که ساختار آنها به دلیل موالید، مرگ و میر و ازدواج افراد آنها تغییر کرده، گفت: واریز سبد حمایت معشتی براساس آخرین ساختار خانواده ای که در سازمان هدفمندی یارانه ها وجود دارد اجرا شده است.

وی شرح داد: آخرین اطلاعات موجود در سازمان هدفمندی یارانه ها مبنای عمل ماست.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی تاکید کرد: اینکه برخی ها عنوان می کنند در وجه واریزی برای خانوارها اختلاف وجه وجود دارد را قبول نداریم و این امکان پذیر نیست چرا که آخرین ساختار خانواده که در سازمان هدفمندی یارانه ها ثبت شده مبنای عمل ماست.

وی افزود: ممکن است خانواده ای دارای فرزند شود یا فرزندان خانواده ازدواج کرده باشند اما تغییر ساختار را به سازمان هدفمندی یارانه ها و پلیس + 10 اعلام نشده باشد.

میرزایی اضافه کرد: آمادگی داریم به صورت مصداقی موارد را بررسی کنیم.

وی درباره معیارهای حذف خانوارها در طرح حمایت معیشتی گفت: به زودی این شاخص ها را اعلام می کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 675

به "نحوه ثبت درخواست بسته حمایتی ، چند نفر تاکنون درخواست خود را ثبت کرده اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه ثبت درخواست بسته حمایتی ، چند نفر تاکنون درخواست خود را ثبت کرده اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید