نمایندگان کارگری دست به دامان رییس جمهور شدند

به گزارش سفر به فرانسه، نامه نمایندگان کارگری به رییس جمهور، معرفی وزیر پیشنهادی کار در هفته آینده و سهم 15درصدی تعاونی ها در عرضه محصولات پتروشیمی مهمترین عناوین خبرهای حوزه اشتغال و تعاون در هفته جاری بود.

نمایندگان کارگری دست به دامان رییس جمهور شدند

به گزارش سفر به فرانسه، این هفته نمایندگان کارگراندر شورای عالی کار که از ارسال نامه به سرپرست وزارت کار برای برگزاری هرچه سریع تر جلسات بازنگری مزد در شورا نتیجه ای نگرفته بودند، در نامه ای سرگشاده به رییس جمهموری، نسبت به شرایط بحرانی موجود و ناتوانی کارگران در اداره زندگی و معیشت خانوار هشدار دادند.

در این نامه ضمن تاکید بر درخواست نمایندگان کارگری برای بهبود وضع معیشت کارگران و ترمیم حقوق و دستمزد، عدم پاسخگویی نسبت به مطالبات جامعه کارگری و عدم توجه به شعارهای انتخاباتی مورد انتقاد واقع شده است.

در هفته ای که گذشت سرپرست وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در جشنواره شهید رجایی حضور یافت و از مصایب وزارت کار و ماموریتهای آن به عنوان بزرگترین وزارتخانه اجتماعی کشور سخن گفت.

وی توجه به بخش تعاون و مهارت آموزی در شرایط کنونی را بیش از هر زمان دیگری مورد احتیاج دانست و گفت: باید مهارت های عملی و تخصصی را در فارغ التحصیلان دانشگاهی افزایش دهیم.

محسنی بندپی، با اشاره به ضرورت توجه به امور معیشتی طبقات خاص گفت: یکی از اقدامات دولت در سالهای اخیر، تحت پوشش بردن پشت نوبتی ها بود و در این راستا، راهبری و حفظ حقوق کارگران را نیز باید انجام دهیم.

سرپرست وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، در پاسخ به پرسشی مبنی بر زمان معرفی وزیر پیشنهادی تعاون،کار و رفاه به مجلس و این که آیا او جزو گزینه های پیشنهادی رییس جمهور برای این وزارتخانه است یا نه؟ گفت: تا الان که خیر؛ جزو گزینه های پیشنهادی نبودم، تا ببینیم در چند روز آینده چه پیش می آید. فکر می کنم یکشنبه هفته آینده، رییس جمهور وزرای پیشنهادی دو وزارتخانه رفاه و اقتصاد را به مجلس معرفی کند.

برگزاری همایش تعاون و توسعه پایدار و پتروشیمی رویداد دیگر این هفته بود.

در این همایش سید حمید کلانتری ـ معاون امور تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، 15 درصد عرضه محصولات پتروشیمی را متعلق به تعاونی ها دانست و گفت: این سهم باید افزایش یابد و تعاونی های بیشتری در این حوزه فعال شوند تا هم سیاست های اصل 44 بهتر به اجرا درآید و هم خصوصی سازی واقعی شکل بگیرد.

وی انجام فعالیت های اقتصادی در قالب حرکت های جمعی را موجب کاهش قیمت تمام شده، رقابت پذیری بهتر و فروش توأم با بازاریابی و عرضه مناسب دانست و گفت: چرا وقتی قیمت دلار متغیر می گردد مواد اولیه واحدهای پایین دست را به وسیله تعاونی ها تامین نمی کنیم که ارزان تر در آید؟ برعکس آن را صادر می کنیم که ارز بیشتری به دست بیاوریم و فراوری داخل را زمین گیر می کنیم.

به گفته معاون وزیر تعاون، 2100 شرکت تعاونی در بخش پتروشیمی شغول فعالیت هستند که این تعداد تعاونی 13 درصد تعاونی های صنعتی ایران را در بر می گیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 111

به "نمایندگان کارگری دست به دامان رییس جمهور شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایندگان کارگری دست به دامان رییس جمهور شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید