هشدار اتحادیه اروپا درباره پیش روی انگلیس به سمت برگزیت بدون توافق

به گزارش سفر به فرانسه، اتحادیه اروپا مجددا در مورد خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا هشدار داد.

هشدار اتحادیه اروپا درباره پیش روی انگلیس به سمت برگزیت بدون توافق

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل سفر به فرانسه، اتحادیه اروپا روز چهارشنبه (امروز) هشدار جدی خود را در خصوص اینکه بریتانیا به سمت خروج بدون توافق پیش می رود، بیان کرد.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا خطاب به قانون گذاران اتحادیه اروپا در استراسبورگ گفت، بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه به او گفته بود که لندن همچنان به دنبال توافق است اما تا 31 اکتبر (9آبان) با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج می گردد.

وی گفت: زمان بسیار کمی باقی مانده است ... خطر عدم توافق بسیار جدی است.

طبق این گزارش، رهبران اتحادیه در روزهای 17 و 18 اکتبر (25 و 26 مهرماه) در نشست بروکسل با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

طبق برنامه های احتمالی دولت انگلیس، خروج بدون توافق می تواند به معنای اختلال شدید در تجارت، تامین دارو و غذا و افزایش احتمالی بی نظمی های عمومی باشد.

یونکر گفت: چنین شکافی در روابط مالی، به چهار دهه عضویت در اتحادیه اروپا سرانجام می دهد؛ ممکن است این انتخاب انگلستان باشد اما هرگز انتخاب اتحادیه اروپا نیست.

وی اضافه نمود، لندن باید پیشنهادات واقع بینانه ای را برای جایگزینی توافقنامه ترتیبات پشتیبان در خصوص مرزهای ایرلند ارائه کند.

جانسون روز آدینه در منطقه ای در شمال انگلیس گفت: ما به سختی برای رسیدن به یک توافق در کوشش هستیم. شکل کلی یک توافق برای حصول وجود دارد.

این در حالی است که لئو وردکار نخست وزیر جمهوری ایرلند در نشست خبری مشترک با جانسون در تاریخ 18 شهریور بریتانیا را به نداشتن برنامه ای واقع گرایانه جهت یافتن جایگزینی برای ترتیبات پشتیبان متهم کرد که این ضمانتی برای جلوگیری از بسته شدن مرزهای بین ایرلند شمالی و جنوبی محسوب می گردد.

براساس این گزارش، مردم بریتانیا (انگلیس، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز) سوم تیر ماه سال 1395در یک همه پرسی به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند. قرار بود فرآیند خروج تا پیش از ابتدای سال جاری تکمیل گردد، اما ناکامی لندن و بروکسل در توافق در خصوص وضعیت رابطه سیاسی و مالی پس از اجرای برگزیت، به تعویق در این فرآیند منجر شد.

تحلیلگران بر این باورند در صورتی که انگلیس بدون تصویب توافق از اتحادیه اروپا خارج گردد، با شوک مالی و سیاسی شدیدی روبرو خواهد شد. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 411

به "هشدار اتحادیه اروپا درباره پیش روی انگلیس به سمت برگزیت بدون توافق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار اتحادیه اروپا درباره پیش روی انگلیس به سمت برگزیت بدون توافق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید