واکنش فغانپور به محرومیت اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال

به گزارش سفر به فرانسه، مسول حقوقی فدراسیون فوتبال درباره انتخابات ریاست این فدراسیون توضیحاتی ارائه کرد.

واکنش فغانپور به محرومیت اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، به نقل از فدراسیون فوتبال، صفی الله فغانپور، مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال درباره اظهارات مطرح شده پیرامون حضور اعضاء فعلی هیئت رئیسه فدراسیون در انتخابات آینده این فدراسیون عنوان نمود: فدراسیون فوتبال مطابق اساسنامه جدید که به تایید فیفا رسیده و در تاریخ 8 آذرماه به تصویب مجمع فدراسیون رسیده عمل خواهد نمود. مطابق بند یک ماده یک اساسنامه جدید فدراسیون موسسه ای مستقل و دارای شخصیت حقوقی است. در بند یک ماده 34 اساسنامه جدید هم آمده که هیئت رئیسه فدراسیون باید حداقل 9 جلسه در سال برگزار کند.

او ادامه داد: در اساسنامه جدید، شرایط انتخابات و انتخاب شوندگان برای عضویت در هیئت رئیسه تعیین شده است. شرایط سنی از اساسنامه حذف شده و هر فردی در هر سنی می تواند داوطلب هیئت رئیسه یا ریاست فدراسیون گردد. ضمن احترام به قوانین کشور و تبعیت از آن، با توجه به اینکه مطابق ماده 71 اساسنامه جدید درآمد های فدراسیون در آن تعریف شده و هیچ بودجه دولتی در آن پیش بینی نشده است و در صورت یاری دولت یا هر سازمان و نهاد دیگری در بند 5 ماده مذکور به عنوان یاری های بلاعوض پیش بینی شده است.

فغانپور ادامه داد:از سوی دیگر بعضی گفته اند 8 عضو فعلی هیئت رئیسه فدراسیون نمی توانند در انتخابات آینده شرکت نمایند که این اظهار نظر جای تعجب دارد. در جمهوری اسلامی ایران همه موظف به تبعیت از قانون هستیم، چون قانون تکلیف همه را تعیین نموده است. هیچ شخصی فراتر از قانون نیست و کسی نمی تواند دیگری را از حقوق اجتماعی و حق شهروندی محروم کند و شرکت در انتخابات چه برای انتخاب شوندگان و چه برای انتخاب نمایندگان یکی از حقوق اجتماعی است و ملاک حضور اساسنامه جدید است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1471

به "واکنش فغانپور به محرومیت اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش فغانپور به محرومیت اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید