پرسپولیس ساختار نداشت، قراردادمان با کارگزار برد - برد است

به گزارش سفر به فرانسه، مهدی رسول پناه درباره شرایط این روزهای باشگاه پرسپولیس گفت: اواخر سال 1398 مدیرعامل باشگاه استعفا کرد. بعد از آن جریانات وارد فاز جدیدی از تغییرات شدیم و هیات مدیره محبت کرد و مسئولیت سرپرستی باشگاه را بر عهده من گذاشت. با انبوه بدهی های ریز و درشت داخلی و خارجی روبرو هستیم همچنین بدهی به بازیکنان و شرکت های مختلف. توانستیم در فرصت کم به جامانده تا خاتمه سال پرسپولیس را به یک آرامش برسانیم. با طلبکاران صحبت کردیم و مهلت خواستیم. احکام فیفا را مدیریت کردیم. حدود 10 پرونده را مدیریت کردیم.

پرسپولیس ساختار نداشت، قراردادمان با کارگزار برد - برد است

وی که با رادیو تهران تبادل نظر می کرد، ادامه داد: توانستیم به یک ساختار خوبی در باشگاه برسیم. پرسپولیس قبلاً ساختاری نداشت ولی ما آنرا به یک ساختار مدرن رساندیم. مهمترین مشکل ما بحث کارگزار باشگاه بود. در بحث کارگزار تعهداتی ایجاد شده بود که متاسفانه منافع پرسپولیس را نه تامین و نه تضمین می کرد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه ممکن است منافع باشگاه بازهم تضمین نشده باشد و پرداخت 30 میلیارد تومان تا خرداد به مشکل بخورد، اظهار کرد: مبلغ 30 میلیارد تا خرداد تزریق می گردد. از این قرارداد دفاع حقوقی می کنیم. هیچ قراردادی از سال 1386 در پرسپولیس به خاتمه نرسید؛ هیچ قراردادی. با مدرک صحبت می کنم. علتش هم این بود که کار کارشناسی و حقوقی خوبی نشده بود. اگر کارگزارمان به تعهدش عمل نکند که امکانش هم هست، تضمین هایی گرفتیم که به نفع پرسپولیس است و قطعاً کاری می نماید که کارگزار به تعهدش عمل کند. ما تعهد ایجابی وضع کردیم. اگر کارگزار یک روز تاخیر کند، فقط یکبار 15 روز مهلت گذاشته ایم.

رسول پناه در پاسخ به این سئوال که آیا این قرارداد کف و حداقل پرداختی دارد؟ گفت: مهمترین مسئله همین بود. هیچ قراردادی در پرسپولیس کف نداشت. ما کف 110 میلیارد تومان را در این قرارداد ایجاد کردیم. پرسپولیس مطمئن باشد اگر همکاری صورت بگیرد حداقل 110 میلیارد تومان تا خاتمه برج دو سال بعد دریافت می نماید. این را تضمین گرفتیم. قطعاً این اتفاق می افتد.

وی اضافه کرد: من خودم قبل از حضور در هیات مدیره همواره این ایراد را می گرفتم که چرا یک قرارداد درست و حسابی بسته نمی گردد. ما بهترین کارشناسان حقوقی را آوردیم. چقدر طرفداران ما آزرده خاطر شوند. قراردادمان محکم است و حاضرم به صورت علنی از این قرارداد دفاع کنم. بله امکان دارد هزار اتفاق هم رخ بدهد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه آیا مطالبات برانکو ایوانکوویچ با این پول پرداخت می گردد؟ اعلام کرد: بحث برانکو خاص است. نمی دانم الان باید به آن ورود کنم یا خیر. بخشی از تعهداتمان را پرداخت می کنیم. به تمام طرفداران قول می دهم تا خاتمه تاریخ قرارداد با این کارگزار تمام بدهی هایمان را تسویه می کنیم.

رسول پناه همچنین درباره احتمال خصوصی سازی پرسپولیس و نامشخص بودن شرایط کارگزار در این صورت، گفت: خصوصی سازی که یک شبه نمی گردد و مراحل دارد. اینطور نیست تا خاتمه سال دو باشگاه را واگذار نمایند. ممکن است واگذاری دو سال طول بکشد؛ پرسپولیس باید روی هوا بماند؟ این شرکت هم حق دارد و این قرارداد برای دو طرف برد - برد است. ضمن اینکه واگذاری با توجه به جمیع جهات و با همین شرایط صورت می گیرد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد شرایط لیگ برتر فوتبال هم یادآور شد: ما اصرار داریم لیگ از سر گرفته گردد. سلامتی برای همه ما مهم است ولی کرونا بهانه ای شد برای کسانی که می خواستند از لیگ خارج شوند. ما با تیم دوم 10 امتیاز اختلاف داریم. می دانید پرسپولیس چقدر هزینه نموده است؟ با همت بازیکنان و طرفداران به اینجا رسیدیم. نظر شخصی ام این است که لیگ برگزار می گردد و آقای حریرچی هم گفت از اول خرداد احتمالاً لیگ برگزار می گردد. قهرمانی مقتدرانه در زمین برایمان مهم است. اگر هم لیگ برگزار نگردد، شرایط قهرمانی به نفع تیم ما است. ما قهرمان نیم فصل و قهرمان دوره گذشته بوده ایم. تمام فاکتورهای قهرمانی را پرسپولیس دارد. کسی نمی تواند این را انکار کند.

رسول پناه درباره وجود اختلاف در هیات مدیره سه نفره باشگاه پرسپولیس تاکید نمود: به طرفداران به جرات می گویم هیچ اختلافی در هیات مدیره نیست. تضارب آرا در هیات مدیره وجود دارد. خوبی هیات مدیره پرسپولیس در همین است. جنب و جوش و تضارب وجود دارد ولی احترام به خرد جمعی در پرسپولیس حاکم است. آقایان هاشمی و رغبتی و من در کوشش هستیم مسائل پرسپولیس را حل کنیم. اعلام اختلاف در پرسپولیس شیطنت است و می خواهند ابهت هیات مدیره را از بین ببرند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در خاتمه گفت: روز گذشته هم در جلسه بودیم. نمی دانم اخباری که در فضای مجازی منتشر می گردد، از کجا در می آید. ما شب و روز در پرسپولیس زحمت می کشیم و این حرف ها به هیات مدیره جفا است. مسائل پرسپولیس در حال برطرف شدن است. این را به طرفداران قول می دهم. از طرفداران می خواهم وارد شیطنت فضایم جازی نشوند و به هیات مدیره اعتماد نمایند. تصمیمات ما به نفع پرسپولیس و طرفداران است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 18 تیر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1144

به "پرسپولیس ساختار نداشت، قراردادمان با کارگزار برد - برد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس ساختار نداشت، قراردادمان با کارگزار برد - برد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید