چگونگی حضور مادران باردار در مراکز درمانی در شرایط کرونا

به گزارش سفر به فرانسه، ایسنا/ با شیوع ویروس کرونا و بیان اینکه یکی از گروه هایی که بیش از سایرین در معرض خطرند، مادران باردار هستند، نگرانی هایی برای آنها جهت مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستان ها به وجود آمد. یکی از جدی ترین نگرانی ها این بود که آیا با مراجعه به بیمارستان برای زایمان به کرونا مبتلا خواهند شد؟

چگونگی حضور مادران باردار در مراکز درمانی در شرایط کرونا

در حالیکه گروه های مختلف و اعمال جراحی مختلف غیر ضروری در ایام شیوع کرونا به تاخیر افتاد اما، زایمان طبیعی و سزارین از اعمالی بودند که به فراخور زمان و بدون آنکه بتوان تغییر خاصی در موعد آن ایجاد کرد باید انجام می شد...

در این راستا، دکتر آتوسا کریمی - عضو تیم تخصصی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه پروتکل هایی از سوی وزارت بهداشت به مراکز درمانی داده شده است تا احتمال انتقال ویروس کرونا از فرد مبتلا را به حداقل برساند، گفت: این موارد برای عدم انقال بیماری بین بیماران و یا از بیمار به کادر درمانی رعایت می گردد؛ در نتیجه خانمی که هنگام زایمان به بیمارستان مراجعه می نماید می تواند نسبت به این موضوع مطلع باشد که موارد بهداشتی رعایت می گردد. حفظ فاصله مناسب بین بیماران، استفاده پرسنل از محافظ صورت، گان مخصوص، چکمه مخصوص و... هنگام زایمان طبیعی یا در اتاق عمل از نکات حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه احتمال ابتلا به کرونا صرفا هنگام مراجعه به بیمارستان ها هنگام زایمان بالا نیست، توضیح داد: موعد زایمان بویژه زایمان طبیعی را نمی توان تغییر داد. پس از شروع دردها، سیر زایمان طبیعی شروع می گردد، پس نمی توان زایمان را پس از مهار کرونا انجام داد.

وی با تاکید بر اینکه خانم های باردار باید از مراجعات مکرر به درمانگاه ها و مراکز درمانی خودداری نمایند، گفت: بهتر است موقعیت خود را با پزشک شان مطرح نمایند. اکنون نیز بیشتر متخصصان زنان به وسیله تماس تلفنی با بیماران خود در اتباط هستند. بهتر است خانم هایی که قصد زایمان طبیعی دارند بر اساس آنچه در کلاس های آموزش زایمان آموخته اند و عمل به گفته های پزشک خود فقط وقتی درد واقعی زایمان شروع شد به مراکز درمانی مراجعه نمایند.

کریمی ادامه داد: تمام خانم های باردار باید علائم هشدار را بدانند. علائمی مانند پارگی کیسه آب، افزایش فشارخون و... از موارد اورژانسی هستند که باید با پزشک خود در میان گذاشته و در صورتی که پزشک صلاح دید باید به بیمارستان مراجعه نمایند؛ چراکه ممکن است سلامتی خود و نوزادش در آینده به خطر افتد.

وی اضافه نمود: توصیه می کنم مادران باردار استرس نداشته باشند و هنگامی که از منزل خارج می شوند از ماسک و دستکش استفاده نموده و سطح مراجعه خود را در موارد غیراورژانسی کاهش دهند. مطمئن باشند تمام کادر درمانی در بیمارستان ها همگی سعی می نمایند پروتکل های بهداشتی رعایت گردد تا سلامتی بیماران حفظ گردد. بنابراین از مراجعه به مراکز درمانی در مواقع ضروری غافل نشوید.

منبع: همگردی
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 21 تیر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1151

به "چگونگی حضور مادران باردار در مراکز درمانی در شرایط کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی حضور مادران باردار در مراکز درمانی در شرایط کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید