چرا کانادا 14 مقام ونزوئلایی را تحریم نمود؟

به گزارش سفر به فرانسه، دولت اتاوا در ادامه همراهی با سیاست های واشنگتن، مشروعیت انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا را زیر سوال برده و به همین بهانه، 14 مقام این کشور را تحریم کرد.

چرا کانادا 14 مقام ونزوئلایی را تحریم نمود؟

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت خارجه کانادا با صدور بیانیه ای از قصد این کشور برای اعمال تحریم بر 14 مقام رسمی ونزوئلا اطلاع داد.

توجیه کانادا برای اتخاد چنین تصمیمی، اعتراض به نتیجه انتخبات ریاست جمهوری ونزوئلا است که مشروعیت آن از سوی آمریکا و همپیمانان غربی زیر سوال رفته است.

لازم به ذکر است حدود 2 هفته پیش، نیکلاس مادورو با پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا، برای یک دوره 6 ساله دیگر زمام اختیار این کشور نفت خیز اما بحران زده آمریکای لاتین را به دست گرفت.

تحریم های جدید کانادا، شامل بلوکه کردن دارائی های 14 مقام ونزوئلایی و منع اتباع کانادایی از داد و ستد با آنها است.

به گفته دولت کاراکاس، هدف اتاوا از اعمال چنین تحریم هایی، باج دادن به آمریکا برای ممانعت از ضرر تجاری در معامله با این کشور است.

سپتامبر سال 2017 نیز کانادا 40 مقام بلندپایه دولت کاراکاس را مشمول تحریم قرار داد.

ونزوئلا بدترین بحران مالی سال های اخیر را تجربه می نماید تاجاییکه به بهانه بهبود اوضاع، جریان های ضدسوسیالیستی اپوزیسیون خواهان کناره گیری مادورو شده اند.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1070

به "چرا کانادا 14 مقام ونزوئلایی را تحریم نمود؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "چرا کانادا 14 مقام ونزوئلایی را تحریم نمود؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا کانادا 14 مقام ونزوئلایی را تحریم نمود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید