کره ای ها برای تولید خودروی خودران با اپل به توافق نرسیدند

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، شرکت کره ای هیوندای دیروز بیان نمود مذاکره با اپل برای تولید خودروهای خودران را در آینده متوقف می کند. کیا نیز دیگر قصد همکاری با اپل را در این زمینه ندارد.

کره ای ها برای تولید خودروی خودران با اپل به توافق نرسیدند

هیوندای در بیانیه ای که در این زمینه منتشر کرده، افزوده درخواست های مختلفی را از چند شرکت برای همکاری در زمینه تولید خودروهای خودران دریافت کرده، اما مذاکرات با تمامی این شرکت ها در مراحل اولیه است و هیچ چیزی نهایی نشده است.

کیا از شرکت های وابسته به هیوندای نیز اعلام کرده که دیگر همکاری با اپل برای طراحی و ساخت خودروهای خودران نخواهد داشت. این دو شرکت با همکاری یکدیگر پنجمین مجموعه بزرگ سازنده خودرو در جهان محسوب می شوند و به نظر می رسد اپل از عدم همکاری با کیا و هیوندای زیان خواهد دید.

در ماه های اخیر اخبار متعددی در مورد همکاری کیا و هیوندای برای تولید خودروهای برقی و خودران منتشر شده بود، اما در هفته های اخیر مذاکرات دو طرف متوقف شد.

در مورد علت این مساله خبر موثقی منتشر نشده و گفته می شود اپل در کنار مذاکره با این دو شرکت کره ای با شرکت های خودروساز دیگری نیز در این زمینه مصاحبه کرده است.

هیوندای ماه گذشته تأیید کرد که مصاحبههایش با اپل برای تولید خودروی برقی و خودران در جریان است. اما بعد از مدتی نام این شرکت را از بیانیه ای خود حذف کرد. قبلاً اظهار امیدواری شده بود که محصولات مشترک دو شرکت تا سال 2027 عرضه شوند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1592

به "کره ای ها برای تولید خودروی خودران با اپل به توافق نرسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره ای ها برای تولید خودروی خودران با اپل به توافق نرسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید