کرونا مانع ورود 170 هزار مهاجر و دانشجو به کانادا

به گزارش سفر به فرانسه، در سال 2019 کانادا با پذیرش 341 هزار شهروند دائمی جدید، رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

کرونا مانع ورود 170 هزار مهاجر و دانشجو به کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور گردشگری کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

کانادا قصد داشت در سال 2020 بیش از 370 هزار شهفرایند جدید و دائمی بپذیرد و موج جدید مهاجران استقبال کند اما به دلیل بیماری دنیای کرونا انتظارات مقامات کانادایی در امسال برآورده نخواهد شد.

به گزارش سفر به فرانسه به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت کانادا در ماه مارس امسال از برنامه خود برای پذیرش 370 هزار شهفرایند دائمی جدید اطلاع داد. اما مطالعات جدید موسسه رویال بانک کانادا نشان می دهد که در سال 2020 حدود 200 هزار مهاجر وارد کانادا خواهند شد.

مرزهای بسته در منطقه لانس داون در استان اونتاریو- حد فاصل دو کشور آمریکا و کانادا در ماه مارس 2020 / عکس: خبرگزاری فرانسه

اوتاوا (پایتخت کانادا) 4 روز قبل از آغاز قوانین قرنطینه از تصمیم جدید خود برای پذیرش تعداد زیادی از مهاجران اطلاع داد اما قوانین جدید و بسته شدن مرزها جلوی ورود مهاجران به کانادا را گرفت.

در سال 2019 کانادا با پذیرش 341 هزار مهاجر رکورد جدیدی را به ثبت رساند و قصد داشت در سال 2020 بار رکورد خود را ارتقا بخشد.

اندرو اگوپسوئیچ یکی از نویسندگان این تحقیق در این باره گفت: انتظار داریم سطح مهاجرت در سال 2020 به شدت کاهش یابد.

وی اضافه کرد: احیاء فرایند مهاجرت به کانادا در سال 2021 نیز به ادامه بحران دنیا گیر کرونا بستگی دارد.

او اضافه کرد: با توجه به وابستگی عمیق کانادا به نیروی کار خارجی و جمعیت سالخوردگان در این کشور، کاهش رشد مالی به خوبی حس خواهد شد.

براساس این گزارش بعضی از مناطق کانادا با کمبود شدید نیروی کار و اجاره در بازار ملک و مسکن روبرو خواهند شد. دانشگاه های این کشور نیز خالی می مانند.

اگوپسوئیچ نویسنده این تحقیق در این باره اضافه کرد: کانادا برای حفظ رشد مالی و مقابله با کسری بودجه ناشی از بیماری کرونا به جمعیت جوان و رو به رشدی احتیاج دارد.

در حال حاضر تنها خارجیان دارای گواهی نامه اقامت دائم یا دانشجویان رسمی کانادا که ثبت نام آنها پیش از تاریخ 18 مارس امسال ثبت شده، قادر به ورود و زندگی در کانادا هستند. تعداد شهفرایندان دائمی کانادا در ماه مارس امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 30 درصد کاهش یافته است.

به گفته کارشناس موسسه رویال بانک، اگر محدودیت های ناشی از کرونا تا انتها تابستان امسال ادامه یابد، تعداد شهفرایندان جدید و دائمی کانادا در امسال 170 هزار نفر کمتر از سال قبل خواهد بود.

--

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1108

به "کرونا مانع ورود 170 هزار مهاجر و دانشجو به کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا مانع ورود 170 هزار مهاجر و دانشجو به کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید