کیم جونگ-اون از موفقیت درخشان کره شمالی در برابر کرونا می گوید

به گزارش سفر به فرانسه، کیم جونگ-اون رهبر کره شمالی موفقیت درخشان کشورش در مهار شیوع ویروس کرونا را ستود. کره شمالی تا به حال حتی یک مورد کرونا گزارش نکرده است.

کیم جونگ-اون از موفقیت درخشان کره شمالی در برابر کرونا می گوید

به گزارش سفر به فرانسه به نقل از گاردین کیم جونگ-اون این سخنان را هنگامی در جلسه کمیته مرکزی حزب کارگران حزب حاکم این کشور درباره اثرات ویروس کرونا ایراد می کند که مرزهای کره شمالی برای شش ماه بسته است و هزاران نفر در شرایط ایزوله قرار داده شده اند.

رهبر گوشه گیر کره شمالی گفت که این موفقیت درخشان به علت رهبری دوراندیشانه کمیته مرکزی حزب و روحیه همکاری داوطلبانه همه مردم بر اساس دستورات کمیته مرکزی یکپارچه حرکت کردند، به دست آمده است.

کره شمالی تا به حال حتی یک مورد از ابتلا به بیماری کووید-19، بیماری مرگباری که برای نخستین بار در کشور همسایه اش چین ظهور کرد، گزارش نکرده است، اما مقررات سختی را از جمله بستن مرزها و مدارس و ایزوله کردن هزاران نفر از مردم را به اجرا در آورده است.

تحلیل گران می گویند که بعید است که کره شمالی از آثار شیوع ویروس کرونا به دور مانده باشد و نظام بهداشتی ضعیف این کشور توان مقابله با شیوع های بزرگ را ندارد.

ماه پیش کارشناسان سازمان ملل درباره بدتر شدن کمبودهای مواد غذایی و گرسنگی عمومی در کره شمالی در نتیجه اقدامات برای مهار کردن شیوع کرونا به خصوص بستن مرزها هشدار داده بودند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1217

به "کیم جونگ-اون از موفقیت درخشان کره شمالی در برابر کرونا می گوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیم جونگ-اون از موفقیت درخشان کره شمالی در برابر کرونا می گوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید