گفت وگوی تلفنی روسای جمهوری روسیه و چین درباره کرونا

به گزارش سفر به فرانسه، ولادیمیر پوتین طی مذاکراتی تلفنی با همتای چینی خود ، موفقیت رهبران و ملت چین در مقابله با گسترش ویروس کرونا را مورد تحسین قرار داده و دو طرف بر ادامه یاری های متقابل و تعمیق همکاری های پزشکی تأکید کردند.

گفت وگوی تلفنی روسای جمهوری روسیه و چین درباره کرونا

به گزارش گروه بین الملل سفر به فرانسه به نقل از خبرگزاری تاس، دفترمطبوعاتی کاخ کرملین خاطرنشان کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در جریان گفت وگویی تلفنی با شی جین پینگ رئیس جمهوری چین، موفقیت رهبران و مردم چین در مقابله با گسترش ویروس کرونا را مورد تحسین قرار داد.

پوتین و جین پینگ روز پنجشنبه درباره شرایط کنونی در دو کشور با توجه به شیوع عفونت ویروس کرونا - COVID-19 مصاحبه کردند و رئیس جمهوری روسیه نتایج کوشش های دولت و ملت چین در مقابله موثر با گسترش این بیماری را ستود.

رهبران دو کشور همچنین موافقت خویش برای ادامه یاری های متقابل و تعمیق همکاری ها در زمینه اقدامات پزشکی و فراوری واکسن ویروس کرونا را خاطرنشان کردند.

ولادیمیر پوتین روز پنج شنبه گفته بود که روسیه باید خود را برای هر شرایطی در رابطه با شیوع عفونت ویروس کرونا آماده کند. وی همچنین ابراز امیدواری کرد که دانشمندان روس به سرعت در زمینه فراوری واکسن ویروس کرونا کار نمایند.

ژانگ هانوی سفیر چین در مسکو نیز پیش از این از اعزام یک هواپیمای نظامی روسی با محموله 23 تنی از یاری های پزشکی به این کشور خبر داده و یاری های مسکو به پکن را به موقع و جامع ارزیابی نموده بود.

رئیس جمهوری در اوایل گشترش ویروس کرونا در چین، در پیامی برای شی جین پینگ، حمایت کامل مسکو از پکن در این شرایط سخت را مورد تاکید قرار داده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1016

به "گفت وگوی تلفنی روسای جمهوری روسیه و چین درباره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی تلفنی روسای جمهوری روسیه و چین درباره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید