بزرگترین اشتباه شما که نمی گذارد هیچ وقت لاغر شوید

به گزارش سفر به فرانسه، کاهش وزن باید ناشی از محدودیت کالری باشد، اما حذف بیشتر کالری اشتباه محض است.

بزرگترین اشتباه شما که نمی گذارد هیچ وقت لاغر شوید

به گزارش ، به طور معمول افراد برای کاهش وزن، کالری خود را به اندازه زیادی محدود می نمایند؛ و اغلب مصرف آن را بیش از نصف کاهش می دهند. کاهش وزن باید ناشی از محدودیت کالری باشد، اما حذف بیشتر کالری اشتباه محض است.

با حذف کامل و یا بیش از حد کالری بسیار گرسنه خواهید شد. برای مثال تصور کنید بخواهید از خانه تا یک مکان بسیار دور با نصف باک ماشین رانندگی کنید شما مجبور خواهید شد دائما توقف کنید تا بنزین بزنید. بدن شما هم با اندازه کالری دریافتی شما سازگار می گردد و فعالیت می نماید و هنگامی که کالری را به شدت کاهش می دهید گرسنگی بسیار شدیدی را در طول روز احساس خواهید کرد.

این به این علت است که بدن شما برای جلوگیری از گرسنگی برنامه ریزی شده است. شما می توانید با کاهش تدریجی هر بار چند صد کالری از درد شدید گرسنگی جلوگیری کنید.

این کار باعث پرخوری های مجدد شما می گردد. کنار گذاشتن وعده های غذایی می تواند راهی عالی برای کاهش کالری به نظر برسد، اما تقریباً همواره نتیجه معکوس می دهد. این به این علت است که بدن شما فراموش نمی نماید که شما صبحانه یا ناهار نخورده اید و تا زمانی که شام می خورید بسیار گرسنه شده اید و تقریباً بیش از حد غذا می خورید. برای کاهش کالری اندازه آن را در هر وعده غذایی کاهش دهید.

هنگامی که در وعده غذایی های خود به شدت محدودیت ایجاد می کنید خسته و گرسنه می شوید و به طور کلی فقط می توانید روی غذا تمرکز کنید. به اسم مثال، اگر من بگویم به قلم در دست خود فکر نکنید، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که روی قلم در دست خود تمرکز کنید. محدود کردن غذا، حذف غذا های مورد علاقه، قطع بیش از حد مواد غذایی باعث می گردد که دائما به آن ها فکر کنید.

لازم نیست برای لاغر شدن دست به حذف کامل و یا بیشتر کالری روزانه خود بزنید بلکه سعی کنید تغییرات پایداری را ایجاد کنید که بتوانید از پس آن بر بیایید، مانند جایگزین کردن نوشابه با آب در هنگام ناهار یا خوردن به اندازه کافی یک وعده غذایی و جایگزین کردن تنقلات با سبزجات و میوه. با گذشت زمان اندازه کالری خود را ارزیابی کنید و اگر احتیاج به تغییرات است آن ها را اعمال کنید این تغییرات اندک در دراز مدت به نتایج بزرگی می انجامند و پیگیری آن ها در کوتاه مدت چندان سخت نخواهد بود.

منبع:طلا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1891

به "بزرگترین اشتباه شما که نمی گذارد هیچ وقت لاغر شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین اشتباه شما که نمی گذارد هیچ وقت لاغر شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید