مقالات گردشگری

هتل بست وسترن اتاوا کانادا

اتاوا یکی از شهرهای بزرگ کانادا می باشد، و همچنین پایتخت این کشور است. اقامتگاه های اتاوا یکی از بهترین و لوکس ترین اقامتگاه های جهان می باشد چرا که این شهر به قدری تمیز می باشد که به عنوان سومین شهر تمیز در جهان شناخته شده است و به همین به تمامی مکان های...

24 تیر 1398

21 جاذبه گردشگری ناشناخته تایلند را بشناسید

همه کم و بیش با جاذبه های گردشگری تایلند آشنا هستند؛ پس برای شناختن جاذبه هایی ناشناخته و هیجان انگیز این کشور همراه ما باشید.

17 تیر 1398

آنالیز های باستان شناختی آباده در راستای تکمیل نقشه باستان شناسی

مطالعات و آنالیز های باستان شناختی آباده که در راستای تکمیل نقشه باستان شناسی صورت گرفت به شناسایی آثارمتعددی از دوره پیش از تاریخ تا دوره اسلامی در این شهرستان منجر شد.

16 تیر 1398

چگونه ویزای تایلند بگیریم؟

کلیه شهروندان ایرانی که به وسیله زمینی یا هوایی قصد سفر به تایلند را دارند، باید پیش از سفر ویزای خود ا از سفارت سلطنتی تایلند دریافت نمایند.

15 تیر 1398

اتوبوس ویژه گردشگری در زنجان راه اندازی شد

به گزارش خبرنگاران، سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری زنجان اتوبوس ویژه گردشگری را به صورت رایگان برای رفاه حال بازدیدکنندگان از آثار و بناهای تاریخی سطح شهر زنجان راه اندازی کرد.

10 تیر 1398

وضعیت نگران کننده پل های تاریخی در راستا زاینده رود، آماده باش مدیران میراث فرهنگی

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی گفت: میزان خسارات وارد شده به آثار تاریخی در جریان سیل روزهای گذشته در کشور، تا دو سه روز آینده با آنالیز دقیق تر و بعد از فروکش کردن سیلاب ها آنالیز و اعلام می گردد.

10 تیر 1398

بازگشت گوایدو به ونزوئلا باهدف تشدید تنش ها

تهران-خبرنگاران- رسانه ها و تحلیلگران مسائل بین المللی پیش بینی می نمایند بازگشت خوان گوایدو رهبر مخالفان به ونزوئلا به علت حمایت های خارجی که به ویژه از ایالات متحده دریافت نموده است، موجب دامن زدن به اعتراضات و تنش ها در این کشور می گردد.

2 تیر 1398

احتمال عرضه 3 شرکت جدید در بورس تهران

مدیر پذیرش بورس تهران می گوید محتمل است تا انتها امسال سه شرکت در بورس عرضه اولیه شوند.

28 خرداد 1398

دریاچه گیلارلو شهرستان گرمی ساماندهی می گردد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از ساماندهی دریاچه گیلارلوی شهرستان گرمی به عنوان شاخص ترین پروژه گردشگری منطقه توسط اداره کل میرث فرهنگی استان خبرداد.

21 خرداد 1398

لاشه هواپیمای حامل بازیکن کاردیف در قعر کانال مانش پیدا شد

هواپیمایی حامل مهاجم آرژانتینی تیم فوتبال کاردیف که نزدیک به دو هفته از سرنوشت آن هیچ خبری نبود، زیر آب پیدا شد.

18 خرداد 1398

آ اس: کی روش 5 فوریه در بوگوتا

آ اس به نقل از کی روش بعد از ترک ایران نوشت: چند روزی در لیسبون کنار خانواده اش استراحت خواهد نمود و سپس با دو دستیار مد نظر راهی بوگوتا می گردد.

16 خرداد 1398

توسعه گردشگری راه نجات استان کرمانشاه است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، رونق گردشگری را راه نجات توسعه استان مطرح کرد و گفت: توسعه زیرساخت های گردشگری یک ضرورت است که باید به آن توجه ویژه گردد.

13 خرداد 1398

حقایقی درباره تب مالت

همه ما بارها و بارها عبارت تب مالت را شنیده ایم اما شاید ندانیم که تب مالت چیست و چطور به بدن وارد می گردد و قربانیانش را از میان چه کسانی انتخاب می نماید. باکتری بروسلا، عامل اصلی ابتلا به تب مالت است؛ باکتری ای که می تواند هم انسان و هم حیوان را تحت تاثیر...

11 خرداد 1398

یاد قهوه خانه های انزلی بخیر

قهوه خانه های بندرانزلی که یک روز اقامتگاه کارگران بود و به جای مسافرخانه و هتل از آنها استفاده می شد، این روزها چه حال و روزی دارد؛ همان چایخانه های 70-60 ساله با آن جایگاه های قهوه ای و آبی که هنوز چراغ شان روشن است، هرچند هر روز خلوت تر می شوند و تعدادشان...

6 خرداد 1398

توان غمناک تحمل تنهایی و انسانی که دشواری وظیفه است

اولین فیلم دیمین شزل در مقام کارگردان یعنی مرد و مادلین روی نیمکت پارک (Guy and Madeline on a Park Bench) را ندیده ام اما حالا بعد از سه فیلم ویپلش، لالالند و به خصوص فیلم نخستین انسان (First Man) با اطمینان می گردد از چیزی به عنوان دنیا دیمین شزل یاد کرد. برای یک کارگردان...

4 خرداد 1398

تعامل میراث فرهنگی اردبیل با دستگاه قضایی سازنده و مطلوب است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تعامل این مجموعه با دستگاه قضایی استان را سازنده و مطلوب دانست.

26 اردیبهشت 1398

دلزدگی دانش آموزان از حجم سنگین محتوای درسی

وزیر آموزش و پرورش گفت: برخی از مفاهیم درسی بی ثمر است و باید با مفاهیم زندگی جایگزین گردد و بچه ها به طور واقعی احساس نمایند که مدرسه خانه دوم آنها است.

20 اردیبهشت 1398

جاده هایی که این روزها تا کمر در برف فرو رفته اند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از برف روبی 400 کیلومتر از محورهای استان از مهرماه سالجاری تاکنون اطلاع داد.

16 اردیبهشت 1398

بازدید پروفسور پیر بریان از کاخ های هخامنشی استان بوشهر

نشست سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با پروفسور پیر بریان مورخ فرانسوی دوره هخامنشی برگزار گردید.

30 فروردین 1398

لزوم معرفی گردشگری سلامت به عنوان برند ملی شمال اردبیل

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل به ضرورت معرفی گردشگری سلامت به عنوان برند ملی شمال این استان تاکید نمود.

23 فروردین 1398
تعداد: (44)