فرهنگ و هنر

ظرفیت بالای جهاد دانشگاهی استان قزوین در حوزه هنر و فرهنگ

خبرنگاران/قزوین رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین گفت: با رصد اجرا شده متوجه شدیم که جهاد دانشگاهی استان قزوین در حوزه هنر و فرهنگ فعالیت های بارزی دارد از این رو متولیان امر را متقاعد کردیم که گرایش فرهنگ و هنر در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی...

10 فروردین 1399

تور نوروزی اروپا فرصتی برای کشف بوداپست

این آژانس با خدماتی خاص یک سفر دل پذیر را برای شما مهیا می نماید و شما تنها یکی از پکیج های نوروزی این آژانس انتخاب نموده و با خیالی آسوده چمدان هایتان را می بندید. تور نوروزی اتریش- مجارستان- ایتالیا- فرانسه آن هم به مدت 10 روز یکی از پیشنهادات آژانس رز...

9 فروردین 1399

سیدنی یا ملبورن ؛ کدام یک را برای ادامه تحصیل در استرالیا انتخاب می کنید؟

سیدنی بزرگ ترین شهر استرالیا و ملبورن پایتخت فرهنگی این کشور، دو مقصد اصلی دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در استرالیا محسوب می شوند. در هر دو شهر شماری از معتبرترین دانشگاه های دنیا واقع شده اند و هریک از این شهرها جاذبه های مختص خود را برای زندگی...

8 فروردین 1399

اولین حضور بین المللی باغ های زردآلو در مونترال

به گزارش خبرنگاران، باغ های زردآلو اولین ساخته پوریا حیدری اوره است که در سکوت خبری به صورت مشترک بین ایران و ارمنستان ساخته شده است.

1 فروردین 1399

کرونا، کتابخانه های عمومی اصفهان را تعطیل کرد

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی اصفهان از تعطیلی همه کتابخانه های استان در راستای پویش مبارزه با کرونا اطلاع داد.

28 اسفند 1398

ایده روز بلوا را از التهابات مالی موسسات اعتباری وام گرفته ام، روحانی ما ساده لوح نیست

کارگردان سینمایی روز بلوا به دانشجو گفت: از ابتدا به فکر نقش یک روحانی نبودم و بعدا تصمیم به این کار گرفتم، چون برای این باورم که روحانیت به عنوان یک بخش تاثیرگذار در جامعه هنوز هم مهم و قابل مصاحبه در جامعه هستند.

19 اسفند 1398

بازار تجریش تهران

از چه چیزی فرار می کنید؟ شما دوباره به این مکان سر خواهید زد. بازار تجریش حتی فقط قدم زدنش برایتان چنان جذابیتی ایجاد خواهد نمود که حتماً دوباره به آنجا برخواهید گشت.

18 اسفند 1398

حکایت درب و سقف موزه آذربایجان از زبان سازنده اش

خبرنگاران/آذربایجان شرقی سازنده درب چوبی و سقف کاذب موزه آذربایجان بعد از 40 سال، از نحوه ساخت و ویژگی های آن ها می گوید.

16 اسفند 1398

برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در موزه باغ هرندی کرمان

علی ابراهیم نژاد، مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در موزه باغ هرندی کرمان اطلاع داد.

14 اسفند 1398

فصل دوم سریال از سرنوشت از شنبه شروع میشود

با سرانجام یافتن فصل اول سریال از سرنوشت به کارگردانی محمدرضا خردمندان و تهیه کنندگی اکبر تحویلیان، فصل دوم این سریال به کارگردانی علیرضا بذرافشان از شنبه 28 دی روانه آنتن می گردد.

13 اسفند 1398

شوش و میمند در فهرست میراث جهانی ثبت شد

ثبت جهانی شوش و میمند با رای اکثریت اعضاء محوطه باستانی شوش 13 تیرماه در سی و نهمین نشست کمیته میراث جهانی که در شهر بن آلمان برگزار گردید به عنوان هجدهمین اثر جمهوری اسلامی ایران در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.

10 اسفند 1398

آرایش برفی هگمتانه، یخ گردشگری زمستانی آب شد

خبرنگاران-گروه استان ها: دانه های بلورین برف از ابرهایی که بر فراز آسمان خودنمایی می نماید، همچون ترانه ای آهنگین رقصان بر دامنه های الوند و دشت ها و باغ های پر از درخت گنج نامه و عباس آباد و حیدره و سیمین و ابرو همدان می نشینند و حالا شهر باستانی و تاریخی...

10 اسفند 1398

سهم میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از بودجه 96

بودجه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حدود 12 درصد رشد برای سال 1396 پیشنهاد شد.

9 اسفند 1398

کاروانسرای خانات، هم نوا با ساربانان در قلب تهران

کاروانسرای خانات در سال 1357 آتش گرفت. برای همین سالیان سال بی استفاده مانده بود. البته جای شکرش باقی است که کاروانسرا فقط سوخت و از گزند تخریب و تغییر کاربری دور ماند. مثلاً جایش آپارتمان 164 واحدی نساختند!

8 اسفند 1398

خبرنگاران 427 واحد اقامتی در کرمان پذیرای مسافران نوروزی است

کرمان - خبرنگاران - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: با توجه به تشکیل تیم های نظارتی 95 مدرسه و 427 واحد اقامتی در این استان برای اسکان مسافران نورزی در نظر گرفته شده است.

7 اسفند 1398

رونمایی کتاب جامع گردشگری مشهد به 6 زبان زنده تا اسفندماه سال جاری

خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر روابط عمومی انجمن پارسه گفت: کتاب جامع گردشگری مشهد به 6 زبان زنده جهان در اسفند ماه رونمایی خواهد شد.

5 اسفند 1398

شروع مهندسی انتخابات در تنیس، تماس های حمایتی از کاندیدای خاص!

به گزارش خبرنگاران، با انتها یافتن مهلت ثبت نام انتخابات فدراسیون تنیس 13 نفر برای نشستن بر جایگاه ریاست این فدراسیون نام نویسی کردند.

4 اسفند 1398

پل طبیعت کیانپارس اهواز یک قطب توریستی

پل طبیعت کیانپارس اهوازپل طبیعت کیانپارس اهواز از مناطق گردشگری و پر هوادار در این شهر ایران به شمار می رود. این پل یک واسط میان دو پارک لاله و ساحلی اهواز شناخته می گردد. در ادامه بیشتر این مکان توریستی و گردشگری را مورد آنالیز قرار خواهیم داد.

3 اسفند 1398

گردشگری خوزستان ضعیف است، خوزستان سرزمین برف تا بحر

به گزارش خبرنگاران، نماینده سازمان های مردم نهاد خوزستان شامگاه گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه که در حاشیه نمایشگاه و جشنواره (خرما و زندگی) در محل نمایشگاه دائمی و بین المللی خوزستان برگزار گردید، اظهار کرد:سازمان های مردم نهاد مدتی راکد شده و با...

3 اسفند 1398

قطار توریستی گردشگران خارجی وارد شهر کرمان می گردد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان فردا میزبان گردشگران خارجی از 8 کشور خارجی است گفت: قطار توریستی گردشگران خارجی در روز یکشنبه دوم آبان ماه جاری وارد شهر کرمان می گردد.

2 اسفند 1398
تعداد: (142)