کتاب

رونمایی کتاب جامع گردشگری مشهد به 6 زبان زنده تا اسفندماه سال جاری

خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر روابط عمومی انجمن پارسه گفت: کتاب جامع گردشگری مشهد به 6 زبان زنده جهان در اسفند ماه رونمایی خواهد شد.

5 اسفند 1398

آماده سازی دو کاتالوگ و نشریه روزانه جشنواره فیلم فجر

خبرنگاران: دو کاتالوگ برای سی و سومین جشنواره فیلم فجر آماده شده است که قبل از افتتاحیه توزیع می شوند ضمن اینکه در ایام جشنواره، نشریه ای توزیع می گردد تا اخبار سال جاری جشنواره را نیز پوشش دهد.

30 بهمن 1398

ازدواج سفید؛ آیا خانواده ها مجبورند با آن کنار آیند

کاهش ازدواج، افزایش طلاق، عدم توان خانواده ها برای تامین خواسته های فرزندان جهت تشکیل خانواده، الگو گیری از دیگران باعث افزایش گرایش به ازدواج سفید شده و خانواده ها مجبورند با آن کنار آیند.

26 بهمن 1398

رازهایی برای موفقیت که ازآن بی اطلاعید

اگر داستان زندگی، مصاحبه ها و کتاب های افراد پیروز را خوانده باشید می دانید که بیشتر این افراد، پیروز به جهان نیامده اند؛ بلکه به پیروزیت رسیده اند و آن را ادامه داده اند.

8 بهمن 1398

گفت وگو با بازیگری که هیچ وقت تلویزیون نگاه نمی کند

احوالپرسی از محمدعلی کشاورز، پدر سالار سینمای ایران که این روزها شرایط جسمی بهتری دارد

1 بهمن 1398

بازخوانی 2 کتاب خاطره انگیز از مصطفی رحماندوست

کتاب های شعر بازی با انگشت ها و خانه خاله از سروده های مصطفی رحماندوست از سوی انتشارات کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان بازنشر شد.

26 دی 1398

تقدیر از میرصادقی و ذوالقدر در شب کتاب و سینما

شب کتاب و سینما با تقدیر از میمنت ذوالقدر و جمال میرصادقی و رونمایی از سه عنوان کتاب جدید در حوزه سینما و ادبیات شامگاه سه شنبه (21 آبان ماه) در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.

15 دی 1398

کوشش یک کمیته برای شناسایی ردپای داعش در نمایشگاه کتاب، واکنش سفیر ایتالیا به سؤالی درباره برجام

سومین روز از نمایشگاه کتاب نیز با حواشی همراه بود؛ از عصبانیت سفیر ایتالیا از سؤالی درباره نقض برجام تا جست وجو برای ردپای داعش در نمایشگاه کتاب.

13 دی 1398

تعابیر امام خامنه ای؛ از نقطه چین های ادبیات دفاع مقدس تا سینمای معناگرای جنگ

خبرنگاران: روایت از شهدا مثل روایت از حماسه عظیم عاشورا نیازی به افزودنی ندارد. فقط یک بیان هنرمندانه می خواهد. این حوادث آنقدر پتانسیل برای استقامت و حماسه دارد که نیازی به اغراق نیست. این موضوع مهم را امام خامنه ای به خوبی بیان می نمایند.

9 آذر 1398

6 جاذبه دیدنی سیسیل

6 جاذبه دیدنی برتر در سیسیلسیسیل بزرگترین جزیره ایتالیا و در شمال مدیترانه است. جاذبه های سیسیل این جزیره را تبدیل به یکی از فریبنده ترین مقاصی نموده است که می توانید از آن بازدید کنید. در میان زیبایی های بی شمار این جزیره، در ادامه خبرنگاران چند مورد...

22 آبان 1398

کبک کانادا و فتح بازار گردشگری چین

اتحادیه گردشگری کانادا با برداشتن چندین گام استراتژیک و هوشمندانه به خوبی بازار گردشگری چین به کانادا را ارتقا بخشیده است.

12 آبان 1398

بهترین سریال های سال 2019 تا به امروز

خبرنگاران: سریال های زیادی را سراغ داریم که سال ها است دنبال می کنیم و هر فصل نسبت به فصل دیگر جذاب تر می شوند، در نتیجه با انتها هر فصل چشم انتظار خبر های تمدید فصل بعدی سریال موردنظرمان می شویم و خط به خط خبر های این سریال ها را دنبال می کنیم.

26 مهر 1398

برای خرید در پکن کجاها برویم؟

مناطق و مراکز خرید در پکنیکی از مزیت هایی که گردشگران و مسافران تور چین دارند، این است که می توانند به بازار بسیار بزرگی از اجناس و کالاهای متنوع و با قیمت های مناسب دسترسی داشته باشند. اگر عاشق خرید هستید، این کشور و شهرهای بزرگ آن، بهترین فرصت برای خرید...

20 مهر 1398

امروز، 791 سال از مرگ چنگیزخان گذشت! معرفی کتاب زندگی پر ماجرای چنگیزخان (تموچین)

در ماه مارس سال 2003 در مجله امریکایی وراثت انسانی مقاله جالب توجهی به چاپ رسید. گروهی متشکل از 23 دانشمند علم وراثت، DNA در حدود 000, 2 مرد در سراسر اروپا و آسیا را مورد آنالیز قرار داده بودند. آنها الگویی را یافتند که در دهها نفر از مردان مورد مطالعه، بدون توجه...

20 مهر 1398

توماس کینگ برنده جایزه فرماندار کل کانادا

به گزارش خبرنگاران به نقل از پابلیشرز ویکلی، تمامی برندگان جوایز فرماندار کل کانادا در هفت بخش مختلف به دو زبان انگلیسی و فرانسوی توسط سایمون برولت مدیر اجرایی انجمن هنرهای کانادا معرفی شدند.

8 مهر 1398

تمدید مهلت ارسال اثر به چهارمین دو سالانه کارتون کتاب

مهلت ارسال اثر به چهارمین دو سالانه کارتون کتاب تا 21 دی تمدید شد.

30 اردیبهشت 1398

بازدید پروفسور پیر بریان از کاخ های هخامنشی استان بوشهر

نشست سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با پروفسور پیر بریان مورخ فرانسوی دوره هخامنشی برگزار گردید.

30 فروردین 1398

واقعیتی از کارتون نوستالژیک دهه شصتی ها

برای آن که آزمایشگاه پرفسور بالتازار را ببینید نیازی نیست به کارتون ها سفر کنید، یک بلیط به مقصد استان همدان و شهرستان کبودراهنگ کافیست تا به دفتر کار مردی برسید که فعالیت های علمی اش الهام بخش کارتونی به نام او شد.

29 بهمن 1397