بهترین سریال های سال 2019 تا به امروز

به گزارش سفر به فرانسه، خبرنگاران: سریال های زیادی را سراغ داریم که سال ها است دنبال می کنیم و هر فصل نسبت به فصل دیگر جذاب تر می شوند، در نتیجه با انتها هر فصل چشم انتظار خبر های تمدید فصل بعدی سریال موردنظرمان می شویم و خط به خط خبر های این سریال ها را دنبال می کنیم.

بهترین سریال های سال 2019 تا به امروز

علاقه به سریال هایی که فصل های قبلی آن را دیده ایم هیچ اشکالی ندارد، اما تعداد سریال ها به اندازه ای است که گاهی اوقات حساب سریال های جدیدی که فصل اول آن ها پخش شده است از دست مان در می رود. به همین دلیل برای آن دسته از سریال بین های حرفه ای که نبض جهانی فیلم و سریال را در دست دارند و می خواهند در کنار سریال هایی که دنبال می نمایند، سریال های جدیدی را نیز شروع نمایند فهرستی از بهترین سریال هایی را آماده نموده ایم که فصل اول آن ها در سال 2019 پخش شده است.

ناگفته نماند با توجه به محبوبیتی که مینی سریال ها در چند سال اخیر پیدا نموده اند در ادامه در کنار سریال های بلند، به مینی سریال های جذاب 2019 نیز اشاره خواهیم کرد. گفتنی است ساخت فصل دوم برخی از سریال های بلند این فهرست تأیید شده است و سریال هایی نیز در این فهرست قرار داده ایم که خبری از ساخت فصل دوم آن ها در حال حاضر نیست، اما محبوبیت این سریال ها باعث شده تا احتمال ساخت فصل های بعدی آن ها وجود داشته باشد.

مینی سریال چرنوبیل (Chernobyl)

اول سریال از فهرست بهترین سریال های 2019 را با عنوانی شروع می کنیم که حتی اگر سریال های روزجهان را دنبال ننموده باشید باز هم مطمئن هستیم نام چرنوبیل به گوش شما خورده است. این سریال رویداد تلخ فاجعه هسته ای چرنوبیل را که در سال 1986 رخ داد روایت می نماید.

داستان چرنوبیل دقیقاً از شروع فاجعه انفجار نیروگاه شروع می شود و کوشش هایی که برای پاک سازی این منطقه از آلودگی های هسته ای صورت گرفت را به تصویر می کشد. داستان این سریال از کتابی با نام صدا هایی از چرنوبیل (Voices from Chernobyl)، نوشته سوتلانا الکسیویچ (svetlana alexievich)، الهام گرفته شده است و سازندگان مینی سریال چرنوبیل مدعی هستند که بیشتر اتفاقات دلخراشی که در این سریال می بینیم بر اساس واقعیت ساخته شده است.

مینی سریال چرنوبیل در 5 قسمت فراوری شد و به سرعت توانست در صدر جدول بهترین سریال های جهان قرار بگیرد. با این حساب پیشنهاد می کنیم اگر حتی اهل سریال نیستید، اما رویداد های تاریخی را دنبال می کنید حتماً تماشای چرنوبیل را به برنامه آخر هفته خود اضافه نمایید.

آنچه در سایه ها انجام می دهیم (What We Do in the Shadows)

اگر اهل فیلم های کمدی باشید به احتمال زیاد فیلم سینمایی آنچه در سایه ها انجام می دهیم، محصول سال 2019، را دیده اید. این فیلم در سال 2014 اکران شد و توجه مخاطبان را جلب کرد و زمینه ای برای ساخت نسخه سریالی این فیلم آماده شد.

داستان این سریال حول محور زندگی چهار خون آشام می چرخد و به رغم آنکه با یک سریال خون آشامی طرف هستیم، داستانی بامزه و خنده دار دارد و اگر اهل سریال های کمدی هستید، تماشای سریال آنچه در سایه ها انجام می دهیم را حتماً به شما پیشنهاد می کنیم.

فصل اول این سریال در 10 قسمت پخش شد و توانست نظر مخاطبان را جلب کند و به همین دلیل نیز خبر ساخت دومین فصل آن تأیید شده است.

تظاهر (The Act)

گاهی اوقات در سریال ها چیز هایی می بینیم که باورمان نمی شود و به خودمان می گوییم به حق چیز های ندیده و نشنیده! برای اثبات این گفته کافی است نگاهی به سریال تظاهر بیاندازید. این سریال که محصول شبکه آنلاین هولو (hulu online streaming) است در گروه سریال های جنایی واقعی این شبکه واقع شده است و داستانی واقعی و تلخ را از زندگی دخترکی با نام جیپسی بلنچارد (gypsy blanchard) برملا می نماید.

ماجرای سریال تظاهر با داستان های جنایی واقعی که تاکنون دیده اید تفاوت دارد و همین قضیه نیز جذابیت این سریال را بیشتر نموده است. در این سریال جویی کینگ (joey king) در نقش جیپسی بلنچارد حاضر می شود. جیپسی دختری سالم است که مادرش همواره تظاهر می نماید دختر مریضی دارد و به همین دلیل نیز چیپسی همواره در منزل توسط مادرش نگهداری می شود و تاجایی که امکان دارد از تعامل با دیگران دور نگه داشته شده است.

مادر جیپسی برای تظاهر به بیماری دخترش، همواره به او قرص های خواب می دهد و موهایش را از ته می تراشد تا همواره بیمار به نظر برسد. بعید می دانیم چنین داستان عجیب و واقعی را شنیده باشید، اما این داستان کاملاً واقعی است و همین قضیه نیز جذابیت سریال تظاهر را بیشتر نموده است. این سریال در حال حاضر برای فصل دوم تمدید نشده است، اما خبری از لغو آن هم نیست و چه بسا در آینده ای نزدیک خبر از تمدید تظاهر برای دومین فصل را ببینیم.

عروسک روس (Russian Doll)

اگر در چند ماه اخیر سری به محافل اینترنتی فیلم و سریال زده باشید به احتمال تعریف و تمجید های سریال عروسک روس به گوش شما خورده است. این سریال در گروه سریال های اورجینال نت فلیکس واقع شده است و همان گونه که حتماً درجریان هستید سریال های این گروه یکی از دیگری جذاب تر و خوش ساخت تر هستند و عروسک روس هم سریالی است که حتماً باید دیده شود.

به لحاظ سبک و سیاق نیز این سریال سبکی درام و کمدی دارد و لحظه های شادی را برای مخاطب فراهم می نماید. ماجرای سریال عروسک روس از این قرار است که دختری با نام نادیا که نقش او را ناتاشا لیون (Natasha Lyonne)، بازی می نماید در ابتدای سریال به طرز فجیعی در تصادف خودرو جان می دهد، اما دوباره زنده می شود و در طول سریال شاهد تکرار مرده و زنده شدن نادیا هستیم.

به این ترتیب می توان گفت نادیا در یک حلقه زمانی گیر افتاده است و سعی دارد تا از این حلقه تکرار مرگ و زندگی نجات پیدا کند. ایفای نقش جذاب و بامزه ناتاشا لیون و همچنین داستان خاص و نسبتاً جدید سریال عروسک روس باعث شد تا این سریال برای فصل دوم هم تمدید شود.

مینی سریال فاسی و وردون (Fosse/Verdon)

در این قسمت به یک مینی سریال خوش ساخت دیگر رسیدیم که بر اساس واقعیت ساخته شده است. این سریال داستان زندگی و حرفه دو نفر از چهره های تاثیرگذار در حرکات موزون تئاتر برادوی (broadway theatre) با نام های باب فاسی (Bob Fosse) و گوئن وردون (Gwen Verdon)، را به نمایش می گذارد.

برای آن دسته از علاقه مندانی که این دو شخصیت مطرح جهانی حرکات موزون و تئاتر را نمی شناسند باید بگوییم که گوئن و باب در تئاتر های موزیکال با یکدیگر آشنا می شوند و غالباً گوئن در این تئاتر ها نقش زنی زیبارو و دلفریب را بازی می کرد و باب فاسی نیز طراحی نمایش ها را بر عهده داشت. درنهایت نیز همکاری باب و گوئن زمینه ازدواج این دو را فراهم کرد و ماحصل این ازدواج نیز دختری با نام نیکول بود.

این زوج هنری بعد از مدتی از یکدیگر جدا شدند، اما به لحاظ حرفه ای همواره در کنار هم قرار داشتند و فراز و فرود زندگی و کار باب و گوئن در این مینی سریال به تصویر کشیده می شود. در این سریال سم راکوِل (Sam Rockwell) نقش باب فاسی را بر عهده داشت و میشل ویلیامز، (Michelle Williams) نقش گوئن وردون را بازی می نماید. جالب است بدانید میشل ویلیامز قبل از حضور در سریال فاسی و وردون چیزی حدود بیست سال می شد که در هیچ سریال تلویزیونی بازی ننموده بود.

به این ترتیب اگر اهل سریال های موزیکال هستید یا اینکه دلتان برای بازی میشل ویلیامز در یک سریال تنگ شده است پیشنهاد می کنیم سریال فاسی و وردون را به تماشا بنشینید. این سریال در هشت قسمت ساخته شد و با توجه به ماهیت مینی سریال بودن آن خبری از فصل دوم فاسی و وردون در کنار نیست.

توکا و برتی (Tuca & Bertie)

سریال های انیمیشن سال های سال است که هواداران خود را پیدا نموده اند و سریال های کارتونی با محتوای بزرگسالانه زیادی را شاهد هستیم که سالیان سال پخش می شوند. توکا و برتی نیز سریالی انیمیشنی و جذاب است که حیف مان آمد در فهرست سریال های جدید 2019 به این سریال جذاب و بامزه اشاره نکنیم.

فصل اول این سریال در 10 قسمت فراوری شد و اگر به سریال هایی مانند بوجک هورسمن (BoJack Horseman) علاقه دارید، بدون شک توکا و برتی نظر شما را جلب خواهد نمود. این سریال ماحصل همکاری تیفانی هدیش، (Tiffany Haddish) و اِلی وانگ (Ali Wong) است و طراحی شخصیت ها توسط ذهن خلاق لیسا هاناوالت (Lisa Hanawalt) اجرا شده است. همان گونه که از نام سریال پیدا است، زندگی دو حیوان بامزه با نام های توکا و برتی را روایت می نماید که در آپارتمانی در همسایگی یکدیگر زندگی می نمایند.

حتی اگر اهل سریال های انیمیشن نیستید باز هم پیشنهاد می کنیم یکی دو قسمت از فصل اول این سریال را تماشا کنید چرا که مطمئن هستیم جذب بامزگی های این سریال خواهید شد. گفتنی است نت فلیکس ساخت فصل دوم سریال توکا و برتی را لغو نموده است، اما با توجه به محبوبیتی که این سریال دارد و سیاست هایی که از نت فلیکس می شناسیم، احتمال ساخت فصل دوم توکا و برتی از جانب دیگر شبکه های تلویزیونی دور از انتظار نیست.

فال نیک (Good Omens)

این سریال یکی از اتفاق های خوشایند سال 2019 برای سریال بین ها بود و داستان آن از کتاب فالِ نیک: پیشگویی های ظریف و دقیق اَگنِس ناتِر، ساحره (Good Omens: The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch)، نوشته تری پرچِت (Terry Pratchett) و نیل گیمن (Neil Richard Gaiman) الهام گرفته شده است.

اگر اهل تماشای سریال های جدید باشید و سریال خدایان آمریکایی (American Gods)، را دیده باشید حتماً نام نیل گیمن به عنوان نویسنده کتابی که این سریال از آن اقتباس شده است به گوش شما خورده و به خوبی در جریان آثار جذاب نیل گیمن قرار دارید.

سریال فال نیک داستانی از نبرد سرانجامی بین خوبی و بدی را به گونه ای متفاوت و جالب به نمایش می گذارد و میخواهد تا با لحنی کمدی و بامزه تکلیف جدال میان خیر و شر را روشن کند. به همین دلیل نیز دو شخصیت اصلی این سریال به عنوان نماینده هایی از بهشت و جهنم در روی زمین حضور دارند و به رغم اینکه انتظار می رود نماد های خیر و شر همواره با هم جنگ و دعوا داشته باشند، این دو شخصیت به رفقای گرمابه و گلستان یکدیگر تبدیل می شوند.

با این حساب باید بگوییم اگر دل تان برای یک سریال متفاوت و جذاب تنگ شده است حتماً فال نیک را به سریال هایی که باید ببینید اضافه کنید. این سریال در 6 قسمت پخش شد و نیل گیمن به عنوان نویسنده کتابی که این سریال از آن اقتباس نموده، نویسندگی تمام قسمت های سریال فال نیک را بر عهده داشت و از این لحاظ می توان گفت که با یک اقتباس بی نقص و تمام و عیار طرف هستیم.

شوربختانه باید گفت خبر های ناخوشایندی از ساخت فصل دوم فال نیک به گوش می رسد و چه بسا که دومین فصل این سریال لغو شود، اما باز هم چیزی از ارزش های فصل اول فال نیک کم نمی شود و با سریالی طرف هستیم که نباید به راحتی از آن چشم پوشید.

مینی سریال وقتی آن ها ما را می بینند (When They See Us)

در این قسمت باز هم به یک مینی سریال رسیدم که ممکن است قسمت های کمی داشته باشد، اما به رغم همین قسمت های کم، در مدتی کوتاهی که پخش شد توانست به پربیننده ترین سریال نت فلیکس تبدیل شود.

مینی سریال وقتی آن ها ما را می بینند به اندازه ای سروصدا به راه انداخت که بسیاری از منتقدین ارزش هنری این سریال را در کنار مینی سریال چرنوبیل قرار دادند. این سریال داستانی واقعی از زندگی 5 نوجوان سیاه پوست را روایت می نماید که به جرمی نانموده دستگیر می شوند و به رغم اینکه اصرار زیادی بر بیگناهی خود دارند، پلیس آن ها را گناه کار می داند و رفتار های ناجوانمردانه ای با این نوجوان های بی گناه انجام میدهد.

در این بین با جلو رفتن داستان، لایه های دیگری به این مینی سریال اضافه می شود و شاهد حضور شخصیت های دیگری نیز هستیم که هر کدام پیچیدگی ماجرا را بیشتر می نمایند.

مخلص کلام اینکه اگر آب دست تان است زمین بگذارید و مینی سریال وقتی آن ها ما را می بینند را تماشا کنید، این مینی سریال تنها در چهار قسمت ساخته شده است و تماشای آن وقت زیادی از شما را نمیگیرد و به شما قول می دهیم از وقتی که پای تماشای آن گذاشته اید هرگز پشیمان نخواهید شد.

سریال لُس اسپوکیز (Los Espookys)

در این قسمت به سریالی رسیدیم که هواداران و مخالفین خاص خودش را دارد و از آنجایی که داستان آن در مکزیک و لس آنجلس روایت می شود هنرپیشه ها قسمت های زیادی از این فیلم را اسپانیایی صحبت می نمایند. ماجرای سریال لس اسپوکیز نیز داستان عجیب و جالبی است و زندگی چند نفر را روایت می نماید که علاقه زیادی به فیلم های ترسناک دارند و با فراهم کردن اتفاق های وحشتناک و ترساندن مردم از این راه کسب درآمد می نمایند.

سریال لس اسپوکیز سبکی ترسناک و خنده دار دارد و از این لحاظ مخاطبین هر دو سبک را راضی نگه می دارد. این سریال در 6 قسمت 30 دقیقه ای ساخته شده است و اچ. بی. اُو (HBO) از بازخورد این سریال راضی است و وعده داده تا فصل دوم لس اسپوکیز را هم در آینده ای نزدیک بسازد.

برای من مرده (Dead to Me)

داستان حرف اول را در هر سریالی می زند و سریال برای من مرده توانست با فصل اول ثابت کند که حرف های زیادی برای گفتن دارد و داستان معما گونه و جذاب این سریال به عنوان یکی از نقاط مثبت برای من مرده شناخته می شود. این سریال زندگی زنی با نام جن (Jen) با بازی کریستینا اپل گیت (Christina Applegate) را روایت می نماید که همسرش را در حادثه رانندگی از دست داده است و به دنبال قاتل فراری شوهرش می شود.

در این بین جن با زنی شاد و آینده نگر با نام جودی با بازی لیندا کاردلینی، آشنا می شود که از قضای روزگار جودی نیز یکی از آشنایانش را از دست داده است و این دو به رغم اینکه روحیه های متفاوتی دارند با یکدیگر دوست می شوند. پس از مدتی جودی متوجه می شود که جن رازی مخوف را از او پنهان می نماید و جنبه های معمایی سریال بالا می گیرد.

سریال برای من مرده سرانجامی بسیار غافلگیر نماینده داشت و تماشاگر را چشم انتظار شروع فصل دوم نگه داشت. خوشبختانه نت فلیکس به عنوان فراوری نماینده این سریال، علاقه مندان آن را چشم انتظار نخواهد گذاشت و از فراوری فصل دوم این سریال اطلاع داد.

پِن 15 (PEN 15)

انصافاً باید اعتراف کرد انتخاب سریال در میان فوجی از سریال هایی که هر سال ساخته می شود کار خیلی راحتی نیست به خصوص اگر به دنبال سریال کمدی باشید. اما غم به دل خود راه ندهید چرا که سریال پن 15 دقیقاً همان چیزی است که از یک سریال کمدی انتظار دارید.

جالب است بدانید نام سریال پن 15 از شوخی که نوجوان ها انجام می دهند گرفته شده و ماجرا های این سریال نیز به نوجوان ها و شوخی های آن ها می پردازد. فصل اول این سریال در 10 قسمت نیم ساعته توسط هولو (Hulu)، پخش شد و توانست هواداران زیادی پیدا کند تا شاهد تمدید آن برای فصل دوم هم باشیم.

در این قسمت به سرانجام فهرست بهترین سریال هایی که برای اولین بار در سال 2019 پخش شده اند رسیدیم، از آنجایی که فهرست بلند و بالای سریال های 2019 تمامی ندارد و مطمئن هستیم شما هم سریال های جالب و جذابی دیده اید، برای ما و دیگر خواننده ها در قسمت نظرات از این سریال ها بگویید و نام و مشخصات بهترین سریالی که در سال 2019 دیده اید را به اشتراک بگذارید.

منبع: esquire, townandcountrymag, vulture

منبع: برترین ها
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 473

به "بهترین سریال های سال 2019 تا به امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین سریال های سال 2019 تا به امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید