جزیره ای که در اقیانوس آرام گم شده!

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، جزایر متعددی در اقیانوس های بیکران این کره وجود دارد که در این میان بسیاری از آنها شناخته شده و پرترددند اما بعضی نیز از نظرها به دور مانده اند و حتی شاید نامشان را نیز نشنیده باشیم. یکی از ناشناخته ترین های اقیانوس آرام ، جزیره ایست با نام ساموا. اگر می خواهید در خصوص این جزیره مرموز و اسرار آمیز بیشتر بدانید در ادامه با دورونزدیک همراه باشید.

جزیره ای که در اقیانوس آرام گم شده!

ایالات مستقل ساموآی باختری که با نام ساموآ شناخته می گردد کشوری است واقع در قارهٔ اقیانوسیه ، اقیانوس آرام جنوبی ، این جزیره همچون هاوایی در یک نقطه دور افتاده از اقیانوس آرام واقع شده است و یک جزیره گردشگری به شمار می آید. ساموا طبیعت بکر و زیبایی دارد ، بعضی از سواحل آن به قدری زیباست که تصور می کنید وارد داستان های تخیلی شده اید. علاوه بر اینها جنگل های گرمسیری ، صخره های فرش شده کنار دریا و آبشار های آن نیز از جمله زیبایی های این جزیره کوچک و ناشناخته به شمار می فرایند.

چه چیز ساموا را جزیره ای جذاب و دیدنی می سازد ؟

همانطور که گفته شد ساموا طبیعتی بکر و خارق العاده دارد و از آنجایی که همانند سایر جزایر مطرح دنیا خیلی پرتردد نیست ، این طبیعت شگفت انگیز آن دست نخورده و دیدنی باقی مانده. با لست سکند در گشتن این جزیره همراه باشید.

گودال تو سوا (To Sua Trench)

با داشتن صخره هایی به ارتفاع 100 فوت و فضای سرسبزی که اطراف آن را احاطه نموده است ، این گودال که برای شنا کردن استفاده می گردد پر از آب گرم و شفاف دریای آزور است. معمولا افرادی که علاقه به شنا کردن و بخصوص شیرجه زدن در آب دارند به این منطقه می آیند تا از هیجان و لذت آن بهره مند شوند. علاوه بر اینها این گودال آب توسط یک تونل زیر آبی به اقیانوس وصل می گردد بنابراین اگر شناگر ماهری باشید شاید بتوانید کمی زیر آب نیز سفر کنید. علاوه بر اینها می توان به پارک و فضای سبز اطراف آن رفت و از بودن در طبیعت گرمسیری و بکر آن لذت برد.

آبشار آفو آئو (Afu Aau Falls)

آبشار آفو آئو که با نام آبشار اولموئه (Olemoe) نیز شناخته شده است ، آبشاری خارق العاده و چشم نواز در جنوب شرقی جزیره است ، این آبشار در دل جنگلهای انبوه بارانی و طبیعت سرسبز آن قرار گرفته است که منظره ای رویایی و باورنکردنی ایجاد نموده است. علاوه بر اینها ، این آبشار هم محل مناسبی برای شنا کردن و شیرجه زدن است و یک مکان تفریحی محبوب در جزیره به شمار می رود. بلیط تهران استانبول | بلیط استانبول تهران

فواره طبیعی آلوفاگا (Alofaaga)

این فواره های طبیعی در دهکده ای به نام تاگا در جنوب غربی این جزیره قرار دارند. از این حفره ها با شدت زیاد آب به بیرون پرتاب شده و تا صدها فوت در هوا پخش می گردد. بازدید از این فواره ها برای بسیاری از گردشگران جزیره و حتی محلی های آن جذاب و پرهیجان است. محلی ها معمولا برای نشان دادن شدت پرتاب آب درون این حفره آناناس میندازند و وقتی آب با شدت به بیرون پرتاب می گردد این آناناس ها در هوا می ترکند و صحنه ای عجیب و جالب ایجاد می نمایند.

پناهگاه لاک پشت ها در ساتوالپای (Satoalepai)

در دهکده ای به نام ساتوالپای منطقه ای وجود دارد که به آن پناهگاه لاک پشت ها گفته می گردد ، در این منطقه دهها لاک پشت سبز خواهید دید. این موجودات ماقبل تاریخ زیبا سالیان سال صید می شدند و همین منجر به رو به انقراض رفتن نسل آنها شده است. در نتیجه محلی های منطقه تصمیم گرفتند تا از این موجودات محافظت نمایند و زندگی جدیدی به آنها بدهند. بنابراین این منطقه را که یک استخر نیمی آب شرب نیمی آب نمک است به آنها اختصاص داده اند. زمانیکه این لاک پشت ها به خوبی رشد نمایند آنها را به اقیانوس باز می گردانند.

ساحل لالومانو ( Lalomanu Beach)

لالومانو نیز یک دهکده در سواحل شرقی این جزیره است که بخاطر آبهای آرام و شن های ساحلیش شناخته شده است. این ساحل بسیار جذاب ، آرام و دیدنی است و چشم انداز بسیار زیبایی از محیط اطراف و سواحل سنگی آن دارد. علاوه بر اینها شنا کردن در این آبهای آبی و شفاف نیز بسیار لذتبخش خواهد بود.

تماشای غروب آفتاب در فالئالوپو (Falealupo)

این ساحل آخرین نقطه دنیا برای تماشای غروب آفتاب است. فالئالوپو در غربی ترین نقطه جزیره واقع شده است که در آن می توانید هم به شنا و استراحت کنار ساحل بپردازید هم از طبیعت گرمسیری و جنگل های بارانی آن بهره مند شده و لذت ببرید. اما هنگام غروب می توانید یکی از زیباترین غروب های خورشید را کنار ساحل و اقیانوس آرام تماشا کنید.

منبع: دور و نزدیک
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 903

به "جزیره ای که در اقیانوس آرام گم شده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره ای که در اقیانوس آرام گم شده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید