جواد نکونام به پرسپولیس و استقلال حمله کرد؟

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، جواد نکونام، سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در گفت وگو با برنامه از فوتبال چه خبر رادیو ورزش صحبت های تندی را در خصوص برنامه ریزی جدید سازمان لیگ مطرح نمود.

جواد نکونام به پرسپولیس و استقلال حمله کرد؟

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

بازی نداشتیم، اما شرایطمان خوب است

خداراشکر ما تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و متاسفانه با توجه به بازی های عقب افتاده تیم های دیگر این هفته بازی نداشتیم و تمرین داشتیم. بچه ها در شرایط خوبی هستند و آماده بازی بعدی می شویم.

به دنبال صعود از پلی آف آسیا هستیم

تیم های آسیایی نفرات خوبی دارند و برنامه ریزی مناسبی انجام می دهند. امسال ما محرومیت بازیکن خارجی داریم و شرایط برای تیم های ایرانی سخت می شود. امیدواریم بتوانیم از پلی آف صعود کنیم.

هیچ قولی درباره آینده نمی دهم

همه بازی ها برای ما مهم است تا بتوانیم امسال بهترین عملکرد را داشته باشیم. هیچ مربی در دنیا نمی تواند قول بدهد. ضامن پیروزیت تلاش و کار است و تیم های دیگر هم تلاش می کنند. چیزی که شما را به پیروزیت می رساند این است که به پشتکارتان ادامه بدهید. هدفمان این است که جایگاه و شان باشگاه فولاد در آن حفظ شود.

صددرصد به برنامه لیگ اعتراض داریم

صد درصد ما هم معترض به برنامه هستیم. دیشب با سهیل مهدی صحبت کردم. او برنامه ای را تنظیم می کند که به خاطر حضور پرسپولیس در فینال آسیا است و این باعث افتخار کشورمان است. خداراشکر می کنیم که این رخ داد و نایب قهرمان شدند ولی سوال ها از قبل شروع می شود. اینکه بازی نساجی و ذوب آهن با پرسپولیس چرا لغو شد؟ من در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا با استقلال حضور داشتم، متاسفانه همین برنامه ریزی ها آن زمان برای ما مشکل درست کرد. تا جایی که تا پای پرواز داشتیم بازی می کردیم. ما به کشور کره جنوبی رفتیم و به خاطر خستگی و بی برنامگی حذف شدیم و به فینال نرسیدیم. قطعا ما هم موافق بودیم که پرسپولیس استراحت کند و سرحال به فینال برود ولی بازی نساجی و ذوب آهن لغو شده و بعد از برگشتن به ایران، برنامه شان باید طوری باشد که همه تیم ها به تعداد بازی مشخص برسند تا سایر بازی ها برگزار شود.

مشخص است برای چه تیم هایی این برنامه را تنظیم کردند!

صحبت من با سهیل مهدی این بود که 12 روز پرسپولیس بازی کند اما همه تیم ها به یک تعداد بازی برسند. من سه بازی بیرون از خانه پشت سر هم دارم که دو تا از آنها با مدعیان است. سهیل مهدی به من گفت که لغو بازی پرسپولیس در برابر ذوب آهن و نساجی دستور از بالا بوده است! ما مخالفت خود را با برنامه لیگ اعلام کردیم، اما همان برنامه را ابلاغ کردند! یعنی این برنامه اصلا برای تیم های دیگر نیست. مشخص است برای چه تیم هایی این برنامه را تنظیم کردند!

وی در پاسخ به این پرسش که منظور از دستور از بالا چیست و آیا منظورش وزارت ورزش است، شرح داد: من نمی دانم دستور از بالا کجا است؛ می تواند طبقه بالا هم باشد!

چرا برنامه 15 هفته را با هم نمی دهند؟

سوالی که مهم است، چرا برنامه لیگ را 3 هفته یکبار اعلام می کنند؟ ما که به خاطر کرونا تعطیلی نداریم. خداراشکر شرایط کشور ما از نظر کرونا خوب است و فوتبال باعث نشاط جامعه است. 15 هفته را اعلام کنند تا ما تا نیم فصل برنامه مان را بدانیم. نمی توانند یک برنامه ساده اعلام کنند. به خاطر تیم های دیگر همه باید صبر کنند تا ببینند چه اتفاقی می افتد. اشکالی ندارد. لیگ را نگه دارید تا پرسپولیس بازی های عقب افتاده اش را انجام بدهد. هر زمان به تیم های دیگر رسید، همه باهم دوباره شروع کنیم. دو هفته دیرتر شروع می کنیم، اما چه ایرادی دارد؟

پرسپولیس بعد از ما بازی می کند

من 5 هفته قبل گفتم 12 روز استراحت بدهید تا 3 بازی انجام شود بعد از آن می شود لیگ را ادامه داد. اما با 4 بازی عقب افتاده نمی شود. برای پرسپولیس هم شرایط سخت است، این چه برنامه ریزی است؟ فولاد دهم دی بازی می کند، پرسپولیس یازدهم دی ماه. تیم من 15 دی بازی می کند، پرسپولیس 16 دی. تیم من 21 دی بازی می کند، پرسپولیس 22 دی. ما 29 دی در حالی با پرسپولیس بازی می کنیم که 8 روز استراحت کردیم و پرسپولیس 7 روز.

دور برگشت هم به همین ترتیب بازی می کنیم؟

تمام ایرادمان به سازمان لیگ است. بازی های عقب افتاده پرسپولیس را هرطور که صلاح است برگزار کنید ولی به تیم من چه ربطی دارد که باید دهم و پانزدهم بازی کنم؟ آیا دور برگشت هم 3 بازی ما را داخل خانه می اندازید؟ خواسته مان این است که بازی های تیم ما را هم طبق برنامه برگزار کنید. باشگاه استقلال اعلام کرد اگر پرسپولیس با سپاهان بازی نکند، دربی به میدان نمی رویم. چرا آن بازی می شود انجام شود، بازی های ما نمی شود؟ من می خواهم این اتفاق بیفتد و همه تیم ها سر وقت خودشان بازی کنند. ما 4 روز یکبار بازی می کنیم، اما سر وقت خودمان.

فقط یک تیم خاص از برنامه لیگ راضی است!

طرفداران فوتبال و طرفداران فولاد همه می خواهیم حق به حقدار برسد. ما باشگاه فولاد هستیم و طرفداران توقع دارند از تیم شان دفاع کنیم. خیلی جالب است همه تیم ها ناراضی اند و خودتان می دانید که فقط کدام تیم راضی است! ولی باید شرایط برای همه تیم ها یکسان باشد. بازی های عقب افتاده پرسپولیس را برگزار کنید، اما طوری نباشد که ما 10 بازی کنیم، یک باشگاه 8 تا و یکی 9 تا.

بازی های ما را جابجا نکردند

ما خواهان این بودیم که بازی ما با سپاهان را عقب افتاده کنید. بازی های دیگران را همه جابه جا کردند تا راضی باشند اما برای ما نکردند. این یک شاهکار در برنامه ریزی لیگ برتر است که نمی توانند برنامه درست بریزند. در همین برنامه 3 هفته ای هم می بینیم که تعداد زیادی اشتباه در آن وجود دارد.

جای گله ای هم نیست

واقعیت فوتبال ما همین است. همه چیز به هم می آید. جای گله ای هم نیست. سازمان لیگ اینطور برنامه ریزی می کند و اعتراض ها بلند می شود. در همه جای فوتبال ما اینطور است. تنها کسانی پیروز می شوند که زورشان بیشتر است چون نفع آن مهم تر است.

باید با مدعیان بیرون از خانه بازی کنیم

تیم من بازی عقب افتاده ندارد؛ پرسپولیس بازی عقب افتاده دارد اما همه مسابقاتش بعد از ما است! آخرش شرایط طوری می شود که باید با مدعیان قهرمانی در بیرون از خانه بازی کنیم! من متوجه نمی شوم که چرا باید برنامه را جابه جا کنند. اگر اینطور است بگویند ترتیب بازی های دور برگشت هم اینگونه است و ما 3 بازی داخل خانه داریم!

در مسجدسلیمان مسائل داشتیم

این هفته ماشین سازی و نفت مسجدسلیمان برگزار شد. برف سنگین بود و پارو نشد. هفته قبل در مسجدسلیمان بازی کردیم. شما باید کاور تیم میزبان روی زمین را می دیدید. برق قطع شده بود، نمی توانستیم جلسه فنی برگزار کنیم. شرایط غذا و هتل هم که مشخص بود. فوتبال ما همین است. تا موقعی که بخواهیم همه چیز را با دوستی و تلفن رفع کنیم، همین آش و همین کاسه است. به سهیل مهدی و ناظر بازی در مسجدسلیمان مسائل را گفتیم اما کسی گوش نکرد. خداراشکر بازی پرسپولیس به عنوان یک تیم پرطرفدار دیدیم که بازی با نساجی اش را چطور زوم کردند.

نمی گذارند میزبان جام ملت های آسیا بشویم

تمام بازی هایی که می کنیم را کشورهای عربستان و قطر عکس و فیلم می گیرند و کنفدراسیون فوتبال آسیا می دهند که نتوانیم میزبانی جام ملت های آسیا بگیریم.

منبع: فرارو
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1531

به "جواد نکونام به پرسپولیس و استقلال حمله کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جواد نکونام به پرسپولیس و استقلال حمله کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید